Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Toyota Amerika’ya Yeni Bir SUV Modelin Haberini Verdi!

Toyota, 4x4 segmentindeki patlamalardan biraz daha pay almak için ABD'ye yeni bir SUV model daha imal edecek.
Toyota Amerika’ya Yeni Bir SUV Modelin Haberini Verdi!
HABER GİRİŞ

SUV sınıfının usta isimlerinden Toyota, Amerika pazarına yönelik düşündüğü yeni bir araç yapımına gireceklerinin haberini verdiler. Gücünü kaybetmeyen ve her geçen gün artıran SUV araçlar için gerekirse sedan veya wagonlardan vazgeçilmeye başlandı. Japon markanın nasıl bir araç olduğunu söylememesiyle birlikte, bizim tahminlerimiz 2017 yılında gösterilen FT-4X‘in hayata geçirileceği yönünde.

Arazi taşıtlarında başarılara imza atmış Toyota’nın ilk kompakt SUV segmentinin başlangıcı sayılan RAV4, arazilerin kralı denilen Land Cruiser’a kadar her boyutta aracı bünyesinde taşımaktadır. Detaylarda neler olduğuna gelin birlikte bakalım;

Söylentiler arasında aracın Toyota & Mazda Fabrikası’nda üretileceği.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Alabama‘da bulunan tesis iki Japon devi arasındaki ortaklıkta kurulmuştu. Dünyanın en çok satış rakamına ulaşan otomobili Corolla bu tesiste imal ediliyor. Değişen pazar taleplerine göre üretim programını değiştiren Toyota, rakamlara göre Corolla’nın farklı bir tarafa kaydırılma kararı almış.

Yeni SUV modelin Alabama taşınan diğer araçlar gibi aynı bölgede imalatı konuşuluyor. Mazda Toyota Manufacturing fabrikasından yıllık 150.000 Corolla’nın çıkışı planlanmış. Değişimin nedenleri olarak 2016 yılı 360.483 ve geçen yıl yapılan 280.886 adetlik Corolla satışı.

Düşünülen arazi taşıtının RAV ile CH-R arasına konumlandırılması ön görülüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Hibrit Coupe SUV’da CH-R zaten ipi göğüslemiş, yenilenmiş halde gelen RAV4’ün de bundan sonra daha da iyi olacağını düşünüyoruz. Arada kalan boşlukla daha fazla kişiye hitap edecek Toyota’nın FT-4X üzerine bir üretim şekli uydurmasını umuyoruz.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
BMW, X7 için Toyota’dan Land Cruiser SUV’un Platformunu İsteyebilir!

Zaten Uzak Doğulu yöneticiler de bir konseptten bahsettiler ve tarifler de bizim dediğimize çıkıyor. Ortak tesiste farklı model üretimi yapılıyor ve son planlara bakılırsa da kapasite 300.000′e kadar çıkartılacak. Bu kapasite rakamını da Toyota ile Mazda aralarında paylaşacaklar. İlerleyen zamanlarda daha net açıklamalarda bulunulacak. Yine de bizim tahminlerimiz ve olası gördüğümüz FT-4X’in aynı kalıpta yeni SUV’a hayat vermesi!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.