Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tone Vays’ın Son Bitcoin Tahmini Şaşırttı: Yön Değişti mi?

Kripto para sektörünün tecrübeli analistlerinden Tone Vays, son rallinin ardından Bitcoin'deki duruşunu tersine çevirdi. Detaylar...
Tone Vays’ın Son Bitcoin Tahmini Şaşırttı: Yön Değişti mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Analiz ve tahminleriyle geniş bir kitleye hitap eden kıdemli analist Tone Vays, son YouTube yayınında Bitcoin (BTC) hakkındaki görüşlerinin değiştiğini söyledi. Vays, bu ayın başlarında söylediği gibi amiral kripto para birimi için artık yakın gelecekte bir çöküş öngörmüyor.

Analist, yeni bir strateji oturumunda 123.000 YouTube abonesine Bitcoin ve kripto piyasasının son günlerde daha yüksek işlem görmesi sonrasında artık yükseliş eğiliminde olduğunu söyledi.

Bitcoin grafiği alçalan bir üçgen oluştursa da düşüş modelinin BTC’nin 2018 kripto çöküşünden önceki kadar şiddetli olmadığını belirtti.

Ayrıca BTC’nin, fiyat hareketindeki momentuma dayalı olarak trendlerin sonunu işaret eden ters momentum göstergesine (MRI) dayalı bir yükseliş sinyali verdiğini sözlerine ekledi.

Vays’ın konuya dair ifadeleri şöyle:

GCM Yatırım Banner

“Alçalan üçgen hala bir endişe kaynağı durumunda. Haftalık ölçekte, MRI’ya dayalı yeşil bir yıldız mumumuz var. Bir çatışma olduğunu görüyorum. Üçgen düşüş eğilimindeyken, MRI yükseliş eğilimindeydi. Ve birçok kez söylediğim gibi, bu üçgenin 2018’deki kadar tehlikeli olduğunu düşünmüyorum. O yüzden artık biraz yükseliş yönünde düşünmeye başladım.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: YouTube / Tone Vays

Kripto yatırımcısı, yükseliş hissinin Bitcoin’in 20.000 dolarlık kilit psikolojik alanın üzerinde kapanış fiyatına dayandığını da söyledi.

Hareketli ortalamalara bakmak gerektiğini dile getiren isim, bu ortalamaların yükseldiğini ve BTC fiyatının bu hareketli ortalamaların üzerinde olduğu için yüzde 20’lik bir yükseliş sinyali yaktığının altını çizdi.

Vays: Birkaç Kapanış Daha Gerekli!

Vays, Bitcoin’in 20.000 dolar üzerinde birkaç kapanış daha yapmasının önemini şu sözlerle anlattı:

Bitcoin eğer 20.000 dolar üzerinde kapanışlar yapmaya devam ederse, piyasanın yönünün değişmiş olduğuna dair çok iyi işaretler yakalamış oluruz.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: YouTube / Tone Vays

Vays’ın grafiğine bakıldığında analist, 30.000 dolara güçlü bir Bitcoin dalgalanması öngörüyor gibi görünüyor. Haber yazımı esnasında Bitcoin, 20.426 dolardan el değiştiriyor.

Amiral kripto para birimi son bir haftalık süreçte yüzde 5’in üzerinde yükseliş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.