Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TOGG’un Gemlik Tesisinde Sona Yaklaşıldı!

TOGG'un üretiminin gerçekleştirileceği Gemlik tesisiyle ilgili paylaşım heyecan yarattı. İşte detaylar;
TOGG’un Gemlik Tesisinde Sona Yaklaşıldı!
Yorum

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un yollara çıkması için çalışmalar hızla devam ediyor. Gemlik tesisindeki çalışmalar da sürerken, TOGG’dan gelen son durum paylaşımı heyecan yarattı.

TOGG’un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; Gemlik tesisinde Nisan ayında boya tesisinin yüzde 96’sının, gövde tesisinin yüzde 92’sinin ve montaj tesisinin yüzde 89’unun tamamlandığı bildirildi.

Hazırlanan videoda; boya tankları ile fırınlarının test edilmeye başlandığı açıklandı. Ayrıca boya tesisine 63 bin 933 metre elektrik kablolaması ve 26 bin 771 metre boru hattı döşendiği belirtildi.

Gövde tesisinde ise üretim hattı robot yerleşiminin tamamlandığı, 24 bin 157 metre elektrik kablolama ve 48 bin 684 metre boru hattı döşendiği bildirildi. Montaj tesisinde de 29 bin 216 metre elektrik kablolama yapıldığı ve 53 bin 335 metre boru hattı döşendiği açıklandı.

Seri üretimin başlamasıyla birlikte otomobilin yasal mevzuata uygunluğunun tespiti için homologasyon testlerine başlanacağı biliniyor. Bu testlerin ardından da 2023’ün ilk çeyreğinde satışa çıkması planlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu