Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Togg’un Akıllı Araç Teknolojisinde Yeni İş Birliği: Qualcomm!

Togg bugün elektrikli cihazı C-SUV'un bilgi ve eğlence sisteminin Snapdragon Dijital Kokpit Platformları ile güçlendirileceğini açıkladı. İşte detaylar;
Togg’un Akıllı Araç Teknolojisinde Yeni İş Birliği: Qualcomm!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), bugün yaptığı açıklamada Snapdragon Dijital Kokpit Platformları’nı kullanacağını bildirdi. Togg, 2023 yılının ilk çeyreğinde pazara sunacağı doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı C-SUV’un, bilgi ve eğlence sisteminin güçleneceğini kaydetti.

Kullanıcılarına son teknoloji ile hizmet sunmayı ve yüksek kaliteli araç içi deneyim yaşatmayı hedefleyen Togg, Qualcomm Technologies Inc. ile çalışacak.

C-SUV’un akıllı cihaz, gelişmiş grafik ve araç içi multimedya deneyimlerine dikkat çekildi. Bunların yanı sıra bilgisayar görüşü desteği, yapay zekâ yetenekleri, entegre ve sürekli uyarlanabilir kokpit sistemi ile kullanıcılarına daha konforlu, bağlantılı ve kesintisiz bir sürüş deneyimi de sağlayacağı vurgulandı.

Togg teknolojisinin C-SUV’u çevre ile iletişim kurabilen, çözümler üreten ve bu çözümleri somut ürün ve hizmetler halinde kullanıcıya sunan akıllı bir cihaza dönüştürdüğüne işaret edildi.

Togg Kullanıcılarının Hayatı Kolaylaşacak

C-SUV’u bağlantılı olmanın bir adım ötesine taşıyan teknolojinin, akıllı ev cihazları ve akıllı şehirlerdeki diğer tüm IoT cihazlarıyla entegre bir şekilde çalışacağı belirtildi. Yapılan açıklamada tüm bu özellikleri ile Togg’un hem kullanıcıların hem yolcuların hayatını kolaylaştıracağı söylendi.

GCM Yatırım Banner

Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş konuya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu. Togg’un kullanıcılara konforlu ve sorunsuz bir mobilite deneyimi yaşatmayı hedeflediğini yineledi.

Karakaş, Togg’un hedefleri doğrultusunda alanlarının en iyileriyle iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarının altını çizdi. Kullanıcılara bağlantılı bir akıllı cihazdan çok daha ötesini sunmanın amaçlandığını kaydetti.

Akıllı ve Güvenli Sürüş Deneyimi Sağlayacak

Snapdragon Dijital Kokpit Platformları ile kullanıcılara akıllı ve konforlu bir deneyim sunulacağını öne sürdü. Karakaş, yeni nesil araçlar için Qualcomm ile çalışmaları genişletmeyi sabırsızlıkla beklediklerinin bilgisini verdi.

Qualcomm CDMA Technologies GmbH Ürün Pazarlama Kıdemli Direktörü Thomas Dannemann da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dannemann, Qualcomm Technologies’in otomobil üreticilerine, hem sürücüler hem yolcular için daha bağlantılı, akıllı ve güvenli sürüş deneyimi sağlamayı taahhüt ettiğini paylaştı.

Togg’un, Snapdragon Dijital Kokpit Platformları’na dayanan dijital olarak gelişmiş özelliklerin yeni nesil elektrikli araçlarına entegre etmesine katkıda bulunmak için hevesli olduklarını bildirdi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.