Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Togg’dan Dünyada Bir İlk Daha: Dijital Varlık Cüzdanı!

Türkiye’nin yerli ve milli otomobil markası Togg, küresel çapta bir ilke daha imza atarak dijital varlık cüzdanını CES 2023'te tanıttı. İşte detaylar;
Togg’dan Dünyada Bir İlk Daha: Dijital Varlık Cüzdanı!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg, dünyada türünün ilk örneği olan akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını tanıttı. Togg dijital varlık cüzdanını, dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te duyurdu.

Togg yarından sonrası mobilitesine ilişkin vizyonunu, teknolojideki en son yeniliklerin ve ilklerin buluşma noktası olan CES’te sergiledi. Türkiye’nin yerli ve milli elektrikli otomobil markası, akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını Avalanche üzerine geliştirdiğini açıkladı.

Bahsi geçen cüzdan ile kullanıcıların hareket halindeyken dijital varlıklarına erişim sağlayabileceği kaydedildi. Kullanıcılar söz konusu cüzdan sayesinde varlıklarını güvenli bir şekilde saylayıp aktarabilecekler. Tüm bunlara ek olarak sınırsız sayıda kullanım senaryosuna da sahip olunabilecek.

Şeffaflık ve Kontrol Sağlanacak

Togg’un açıklamasına göre kullanıcıların benzersiz dijital varlıklara erişebilecekleri bir NFT pazaryeri oluşturduğuna da dikkat çekildi. Kullanıcılar, Togg NFT pazaryeri ile akıllı cihazlarının ekranlarından NFT’leri görüntüleyerek kullanabilecek.

Bahsi geçen NFT’lerin, özel bir “Sanat Modu” ile kullanıcıların ekranlarında yer alacağı da belirtildi. Tüm bu özelliklere ek olarak, Togg’un blok zinciri üzerindeki tedarik zinciri projesine de kullanıcıların cihazlarından servis geçmişine, değişen parçalarına ve ulaşım geçmişine erişebileceği vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Böylelikle Togg kullanıcıları, cihazlarının bakım ve onarımında daha fazla şeffaflık ve kontrol sağlayacağı öne sürüldü.

Togg Cihazları Üçüncü Yaşam Alanı Olarak Tanımlanıyor

Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karakaş, Togg akıllı cihazlarını üçüncü yaşam alanı olarak tanımladıklarını paylaştı.

Cihazların kullanıcı merkezli olduğunu aktardı. Herkes için açık ve erişilebilir bir ekosistem oluşturmak için çalışıldığını belirtti.

Birbirinden bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamak ve kesintisiz akıllı yaşam çözümleri üretmek için blokzinciri teknolojisinin üzerinde çalışıldığını bildiren Karakaş, Türkiye’nin ve dünyanın en iyileriyle iş birliklerinin yapıldığının altını çizdi.

Bu bağlamda Ava Labs’ın stratejik ortakları olduğunu ileten Karakaş, blok zinciri üzerine geliştirilen dijital varlık cüzdanıyla kullanıcıların mobilite deneyimini başka bir noktaya taşımanın hedeflendiğini ekledi. Mobilite ekosisteminin bir sınırının olmadığını da işaret etti.

Togg Geçen Sene Blockchain Girişimleri için Avalanche’ı Seçti

Ava Labs’ın Kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer de konuya dair açıklamalarda bulundu. Togg’un geçen sene blockchain girişimlerinin yeri olarak Avalanche’ı seçtiğinin bilgisini verdi.

Sirer, Togg’un bu seçimle mükemmel bir öngörü gösterdiğini savundu. Şimdi de akıllı mobiliteyi dönüştürme konusundaki cesur vizyonunu gerçekleştirmek için büyük bir adım daha attığına dikkat çekti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.