Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Togg’dan Açıklama Geldi: Fiyata Dair İddialar Asılsız

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), son dönemde sosyal mecralarda yer alan spekülatif haberlere itibar edilmemesi gerektiğini duyurdu.
Togg’dan Açıklama Geldi: Fiyata Dair İddialar Asılsız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin yeri ve milli otomobili Togg bugün resmi Twitter hesabından sosyal medyada çıkan haberlere irtibat edilmemesi konusunda yazılı açıklamada bulundu. 29 Ekim’de açılışı yapılacak olan Togg fabrikası, akıllı cihaz seri üretimi bantlarından inmeye başlayacak.

Mart 2023’te satışa çıkarılacak olan Togg’un fiyatı konusunda söylentiler medyada yer alırken, Togg ortaklarından olan Anadolu Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, ulaşılabilir bir fiyatla piyasaya çıkacağını duyurmuştu.

Bunun üzerine fiyata dair iddialar sürmeye devam etti. Togg ise son günlerde ortaya çıkan fiyat listeleri, ön sipariş-satış kampanyaları gibi spekülatif haberlere itibar edilmemesi gerektiğini paylaştı.

“Hayal ürünü İddialar Dikkat Çekici Bir Şekilde Arttı”

Vatandaşın ilgi ve merakının gururla takip edildiği belirtilen açıklamada, marka ile ilgili ticari sır olmaktan çıkan her gelişmenin düzenli olarak sosyal medya hesaplarından ve basın bülteninden duyurulduğu yer aldı.

Togg’dan gelen resmi açıklamada, beyanların tamamen tahmine dayalı olduğu ifade edilerek şirket temsilcisi olan kişilerin ifadelerinin çarpıtıldığı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Hayal ürünü olarak belirtilen iddiaların dikkat çekici bir şekilde artığı söylenerek, bu tür spekülatif haberlere itibar edilmemesi konusunda ricada bulunuldu.

Fiyat listesi, ön sipariş- satış kampanyası ile kendisini Togg iş ortağı olarak tanıtan üçüncü kişi ve kurumların kamuoyunu yanıltmaya yönelik demeçlerine inanılmaması gerektiği savunuldu.

“Üç Puanlık Bir Fazlalık Var ÖTV’de Ama Onu Çözebiliyoruz”

Projenin başında yapılan ön tahminlerde fizibilitedeki özel tüketim vergisinin (ÖTV) yüzde 7 olarak hesaplandığını söyleyen Özilhan, elektrikli otomobil ithalatının artması üzerine ÖTV’nin yüzde 60’a çıkarıldığını hatırlattı.

Özilhan, yüzde 10’un içinde kesin olarak kalacaklarını belirterek, “Yüzde 7 hesaplamıştık. Üç puanlık bir fazlalık var ÖTV’de ama onu çözebiliyoruz, problem değil. Türk vatandaşının ulaşabileceği bir araç düşünüyoruz” demişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.