Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOGG Europe Lideri Belli Oldu!

Türkiye'nin yerli ve milli otomobil üreticisi TOGG'a yeni katılan isim, TOGG Europe Lideri ve TOGG Devreye Alma Proje Direktörü olarak görev yapacak. Detaylar haberde...
TOGG Europe Lideri Belli Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) bünyesine katılan yeni isim açıklandı. Dünya çapında mobilite çözümleri ve mühendislik hizmetleri alanında 20 yılı aşkın süredir görev yapan Dr. Taner Göçmez oldu.

Şirkette TOGG Europe Lideri ve TOGG Devreye Alma Proje Direktörü olarak görev yapacak.

TOGG Europe, büyük veri, dijital iş gücü ve yapay zekâ konularındaki çalışmalar için de önemli bir üs olacak. Bu merkezde yeni trendlerden doğan kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerine uygun mobilite çözümlerinin geliştirilecek ve yeni iş modelleri geliştirmeye yönelik faaliyetler ele alınacak.

Stuttgart’ta “Geleceğin Endüstrilerine” Odaklanılıyor

TOGG Europe ayrıca dünya çapında bir marka olarak tescillediği empatik, bağlantılı, otonom ve elektrikli mobilite kavramlarını temsil eden USECASE Mobility konseptinin uygulama alanlarından biri olacak.

Şirket bu merkezi Almanya’nın Stuttgart bölgesinde kuracak. Bu bölge Almanya’nın 12. inovasyon merkezinden biri olarak öne çıkıyor.
Stuttgart’ta “Geleceğin endüstrilerine” odaklanılıyor. Bu inovasyon merkezinde 40’tan fazla uluslararası, ulusal ve bölgesel şirket ve startup faaliyet gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin yerli ve milli otomobil markası TOGG, banttan indiği günden beri dünya çapında da ilgi çekmeye başladı. Son olarak Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem TOGG’a yönelik olumlu değerlendirmede bulundu.

TOGG’un elektrikli araç sektörüne büyük katkı sağlayacağını söyledi. Türkiye’nin bu sektörde öncü olduğunu kaydetti.

Taner Göçmez Kimdir?

Göçmez, ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora derecelerini RWTH, Aachen Almanya’dan aldı.

Sabancı Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi ortak Executive MBA programını tamamladı.

2011 yılında FEV Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaya başladı.

Taner Göçmez, bunların yanında 2018 yılından bu yana FEV Asya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve 2020 yılından bu yana Yazılım ve Test Çözümlerinden Sorumlu Küresel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın