Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Japon Devi Nissan’dan Yerli Otomobil TOGG’a Övgü

Nissan Türkiye Genel Müdürü Ghanem, Türkiye'deki müşteri profilinin elektrikli araç kullanımına hazır olduğunu öne sürdü. Haberin detayları aşağıda;
Japon Devi Nissan’dan Yerli Otomobil TOGG’a Övgü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem, Nissan’ın yeni modellerinin Türkiye lansmanının gerçekleştiği Sapanca’da, Türkiye’deki elektrikli otomobil satışlarına ve otomotiv sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’de ilk 10 ayda 5 bine yakın otomobilin satıldığını bildirdi.

Avrupa’da elektrikli araçların piyasaya ilk girişinde bu satışların olmasını paylaşarak, Türkiye için bu rakamların büyük olduğunu savundu. Türkiye’deki araçların Avrupa’dan faklı olarak stoktan satışların gerçekleşebildiğini belirten Ghanem, bu sebepten şirketin tüm hazırlıklarını tamamlayana kadar beklediğini kaydetti.

TOGG Elektrikli Araç Sektörüne Büyük Katkı Sağlayacak

Türkiye’deki elektrikli ve hibrit otomobil pazarının toplam pazardan yüzde 10’luk bir pay almasını öngören Ghanem, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’un elektrikli araç sektörüne büyük bir katkı sağlayacağının altını çizdi.

Japonya merkezli otomotiv şirketi olan Nissan’ın Türkiye Genel Müdürü Ghanem, “Hem bizim için hem sektör için yolu açmış olacak diyebiliriz.” diyerek TOGG’un Türkiye’de elektrikli araç sektörünün öncülerinden olduğunu aktardı.

Türkiye’deki müşteri profilinin elektrikli araç kullanımına hazır olduğuna işaret eden Ghanem, Avrupa regülasyonlarının öneminin de büyük olduğunu ve Türkiye’nin Avrupa’yı takip ettiğini ekledi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin Müşteri Profili Sofistike

Avrupa’nın şu anda Yeşil Mutabakat’a çok önem verdiğine dikkat çeken Ghanem, bu durumun elektrikli araç pazarını da etkileyeceğini vurguladı. Böylelikle elektrikli araçların mevcudiyetinin ve ulaşılabilirliğin de artacağını ifade etti.

Türkiye’de müşteri profilinin sofistike olduğunu dile getirerek, söz konusu gelişmiş profilin yeni teknolojilere çok kolay adapte olabildiğine değindi.

Bu duruma ek olarak bazı olumsuz koşulların da olduğunu ileten Ghanem, “Vergilendirme ve yüksek enflasyonun getirdiği zorluklara rağmen Türkiye’deki alıcı kitlesi, müşteri kitlesi kesinlikle son teknolojik trendleri takip etmeyi biliyor.” dedi.

Nissan için Türkiye Otomobil Pazarı Çok Önemli

Nissan’ın Türkiye’de büyüme eğiliminde olacağını belirten Ghanem, Türkiye pazarının şirket için çok önemli olduğunu ve isteği, talebi karşılayacak adımların atılacağına dikkat çekti.

Otomotiv pazarında yaşanan mevcut tedarik sorunlarının aşılabileceğini savunan Ghanem, Türkiye otomobil pazarının yıl sonunda 750 bin adet olmasını öngördü.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.