Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Togg CEO’su Açıkladı: Avrupa’ya Açılıyoruz

Mart ayında iç pazarda satışa çıkarılması beklenen ilk yerli otomobille ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Togg CEO’su Avrupa’ya açılmaya hazırlandıklarını açıkladı.
Togg CEO’su Açıkladı: Avrupa’ya Açılıyoruz
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, Almanya’nın başkenti Berlin’de Türk-Alman Ekonomi Forumu programında sunum yaptı. Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin yurt içi ve dışındaki pazarlarda tanıtım takvimini açıklayan Karakaş, 2023 Mart döneminde pazar alanı tanıtımının gerçekleşeceğini paylaştı.

Togg ortaklarından olan Anadolu Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan daha önce yaptığı açıklamada, ilk aşamada ihracattan çok iç pazara yönelik taleplerin karşılanacağını açıklamıştı.

Togg CEO’su Karakaş da 2023’ün Mart ayında satışa çıkarılacak otomobilin, 2024’ün sonunda Avrupa pazarına gireceğini açıkladı.

Avrupa pazarında baz alınan öncelikli özelliğin yeni nesil teknoloji ve markalara açıklık olduğunu kaydeden Karakaş, Kuzey Avrupa’yı işaret etti.

İskandinav ülkelerinin yeni markalara daha açık olduğunu, yeşil enerjiyi öncelediğini ve elektrikli araçlara daha açık olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Kuzeyden itibaren merkeze yönelecekleri bir yol haritası oluşturduklarını belirterek, “İskandinav ülkelerinin altyapıları daha yaygın. Oradan da Central Europe dediğimiz Almanya ve Fransa’ya doğru geliyorlar. Biz de kuvvetle muhtemel bu şekilde ilerleyeceğiz” dedi.

“Park Ederken Twitter’a Yakalandık”

Kasım ayının sonundan banttan inen 227’inci Togg’un Berlin’de görüntülenmesiyle ilgili de açıklama yapan Karakaş, test çalışmaları için aracın Almanya’ya getirildiğini paylaştı.

Karakaş, “O araç Alman şirketiyle yaptığımız testler için Almanya’ya gelmişti. Park ederken Twitter’a yakalandık” dedi.

Test sürecinden önce de araçların uzun bir süreçten geçtiğini söyleyerek, gelen eleştirilerin aksine üretimi yapılan araçların bir kenarda tutulmadığını ifade etti.

Togg CEO’su, “Bazılarının tabir ettiği gibi üretip üretip bir kenara koymuyoruz. O nedenle elimizde gerçekten yok” dedi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.