Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ticaret Bakanlığı’ndan Yeni Deprem Hamlesi: e-Seferberlik

Ticaret Bakanlığı, depremde zarar gören vatandaşlar için e-Ticarette seferberlik başlatıldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Ticaret Bakanlığı’ndan Yeni Deprem Hamlesi: e-Seferberlik
Yorum

Ticaret Bakanlığı’ndan Türkiye’yi yasa boğan depremle ilgili yeni açıklama geldi. Bugün daha erken saatlerde fırsatçılara en ağır cezaların verileceğini duyuran Ticaret Bakanlığı, alınan son dakika bilgilere göre e-Seferberlik başlattı.

Deprem Yardımlaşma Seferberliği (e-Seferberlik) için yapılan basın açıklamasında merkez üsttü Kahramanmaraş olan deprem felaketinden zarar görenlere destek amacıyla harekete geçildi.

Gönüllülük esasına göre yürütülecek e-Seferberliğe ülkede faaliyet gösteren elektronik ticaret pazar yerleri, bu platformlarda faaliyet gösteren satıcılar ile kargo ve lojistik işletmeleri katılım sağlayacak.

Depremde öncelikli ihtiyaç ürünlerinin satışının yapılacağı e-Seferberlik’te elektronik ticaret yerlerinin satıcılardan herhangi bir komisyon bedeli almayacağı, satıcıların ürünlerini indirimli fiyatla satışa sunacağı belirtildi.

Böylelikle vatandaşların satın aldığı ürünler, belirlenecek teslimat noktalarına Bakanlık koordinasyonunda ilgili platformlarla kargo ve lojistik işletmecileri tarafından ulaştırılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu