Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık Açıkladı: Fırsatçılara En Ağır Yaptırım Cezaları Uygulanacak

Ticaret Bakanlığı'ndan, deprem fırsatçılarına yönelik açıklama geldi. En ağır cezaların uygulanacağı duyuruldu. Detaylar haberde...
Bakanlık Açıkladı: Fırsatçılara En Ağır Yaptırım Cezaları Uygulanacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’yi derinden sarsan depremden etkilenen depremzedelere ülkenin dört bir yanından yardımlar geliyor. Fakat bu durumundan yararlanmak isteyen fırsatçılar acil durum malzemelerinde fahiş fiyat artışı gerçekleştirdi. Ticaret Bakanlığı’ndan duruma yönelik açıklama geldi.

Bakanlık, fahiş fiyat artışına yönelik iddiaları hakkında denetimlerin başlatıldığını duyurdu. En ağır idari yaptırım cezasının uygulanacağını açıkladı.

Ticaret Bakanlığı sosyal medya hesabından duyuruda bulundu. Yapılan açıklama şu ifadeler kullanıldı:

“6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olmak üzere 10 ilimizi etkileyen üzücü deprem hadisesinden etkilenen vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere Devlet kurumlarımız başta olmak üzere herkes canla başla çalışmaktadır.” açıklamasında bulundu.

Bakanlık, bu üzücü hadise sırsında acil ihtiyaç malzemelerinin fiyatlarında fahiş fiyat artışı yapıldığı iddialarının olduğunu belirtti. Buna yönelik ülke genelinde denetimlerin başlatıldığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Elektronik ticaret pazaryerlerine de gerekli tedbirleri almaları yönünde uyarılar yapıldığı aktarıldı.

Bakanlık, “Yaşanılan bu olağanüstü dönemde devletimiz ve milletimiz büyük bir dayanışma örneği göstererek birbirine kenetlenmişken depremden etkilenen vatandaşlarımızın mağduriyetini suistimal etmeye yönelik her türlü fırsatçılık faaliyetleri Bakanlığımızca yakından takip edilmektedir.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.