Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ticaret Bakanlığı’ndan 1500 Memur Alım Süreci ile İlgili Açıklama

Ticaret Bakanlığı, daha önceden duyurulduğu üzere 1500 memur alım sürecinde son aşamaya geçildiğini açıkladı. Detaylar haberde...
Ticaret Bakanlığı’ndan 1500 Memur Alım Süreci ile İlgili Açıklama
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanlığı tarafından memur alım sürecine ilişkin yeni bir açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 81 ilde görevlendirilmek üzere, ÖSYM aracılığıyla merkezi yerleştirme sistemiyle 1500 kadrolu memur istihdamı için yaptığı çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.

Ticaret Bakanlığı açıklamasında 1500 memur istihdamı için çalışmaların tamamlandığı ve bu yıl içinde alım sürecinin tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti.

Bakanlık açıklamasının devamında, “Aramıza yeni katılacak çalışma arkadaşlarımızla daha etkin bir piyasa denetimi yapmayı, stokçuluk, güvensiz ürün ve fahiş fiyat artışları gibi vatandaşlarımızın mağduriyetine yol açan haksız ticari uygulamalarla mücadelemizi artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Alınacak memurların bir kısmının gümrük kapılarında görevlendirileceği ve gümrük işlemlerinin hızlanmasına da önemli katkılar sağlayacağını kaydedildi. Bakanlık, personel alım sürecine ilişkin Bakanlık tarafından gerekli duyuruların yapılacağını belirtti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın