Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ticaret Bakanlığı Kurban Bayramı için Zam Teftişlerini Artırdı

Kurban Bayramı’na hazırlanan vatandaşların karşılaştığı fahiş fiyat artışlarını radarına alan Ticaret Bakanlığı’ndan denetim açıklaması geldi.
Ticaret Bakanlığı Kurban Bayramı için Zam Teftişlerini Artırdı
Yorum

Kronik hale gelen yüksek enflasyon ortamında vatandaşların her geçen gün zam haberleriyle karşı karşıya kalması Ticaret Bakanlığı’nın teftişlerini artırdı. Kurban Bayramı’na gidilirken fahiş fiyat artışlarını radarına alan Bakanlık, vatandaşların bayram öncesi mağdur edilmemesi için sahada tedbirleri artırdığını duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Ticaret Bakanlığı olarak, vatandaşlarımızın taleplerini artırdığı bayram öncesi dönemde de tüm sektörler nezdinde fahiş fiyat artışlarıyla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” ifadesi yer aldı.

Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı gibi günlerde ekonomide yaşanan hareketlilikleri fırsat bilenlerin fahiş fiyat artışına gittiği belirtildi.

Bakanlığa ulaşan şikayetlerin yakinen takibe alındığı, piyasada arz ve talep dengesinin korunacağı bildirildi.

Açıklamada, “Halkımızın mağduriyetine neden olan kişilere ilişkin her türlü idari yaptırım kararlılıkla uygulanacaktır” denildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu