Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY’den Yeni Atama Kararları: 2024’te Bu İsimler Olacak

Havacılık sektörünün önde gelen şirketlerinden Türk Hava Yolları, 1 Ocak itibarıyla Kargo’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Ali Türk’ün getirileceğini duyurdu.
THY’den Yeni Atama Kararları: 2024’te Bu İsimler Olacak
HABER GİRİŞ

Türk Hava Yolları (THY), 29 Aralık tarihinde yeni atamalara yönelik açıklama yaptı. Şirket, 7 Ekim 2016 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla kurulan Kargo’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Turhan Özen’in kariyerini ortaklık dışında sürdürme kararı aldığını belirtti.

Bu kapsamda Kargo’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinin 1 Ocak 2024 itibarıyla Ali Türk’e devredileceği aktarıldı. 25 yılı aşkın tecrübeyle THY’ye katılan Özen’in döneminde Turkish Cargo’nun gelirlerinin ve global Pazar payının önemli ölçüde arttığı vurgulandı.

Yeni yıldan itibaren göreve gelecek Ali Türk’ün İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduğu ve aynı üniversitede Executive MBA programını tamamladığı açıklandı. Türk’ün 2011’de THY’ye katıldığı ve 2012’de Kargo Başkanı olarak görev aldığı ifade edildi.

Ayrıca Ali Türk’ün 2016’da Turkcell’de çalışmaya başladığı ve Mart 2017’den Aralık 2023’e kadar Tedarik Zinciri Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttüğü kaydedildi.

Yeni Tadil Kararı

Ortaklığın organizasyonel yapılanmasında Genel Müdür (Ticari) Yardımcılığının, Genel Müdür (Operasyon) Yardımcılığına tadil edilmesinde karar kılındığı, bununla birlikte Genel Müdür (Ticari) Yardımcısı olan Kerem Sarp’ın Ajet Havva Taşımacılığı A.Ş’nin Genel Müdürlüğü görevinin devam etmesine karar verildiği paylaşıldı. Mehmet Akif Konar’ın ise Genel Müdür (Operasyon) Yardımcısı olarak istihdam edileceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Konar’ın İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme Mühendisliği alanında lisans ve yüksek lisans eğitimi aldığı, 1995’te profesyonel iş hayatına başladığı ve 2004-2021 döneminde THY A.O’da görev yaptığı ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.