Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY’den Seçimler Nedeniyle Yolculara İlave Haklar

Türk Hava Yolları, 14 Mayıs 2023'de gerçekleştirilecek seçimler nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolculara bilet işlemleri için bazı ilave haklar tanımladı. Detaylar haberde;
THY’den Seçimler Nedeniyle Yolculara İlave Haklar
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şubat ayında depremzedeler hariç 5 milyona yakın yolcu taşıyan Türk Hava Yolları (THY), 14 Mayıs 2023 tarihini içeren seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolculara bilet işlemlerinde kullanabilmek üzere bazı ilave haklar tanımlandığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 14 Mayıs 2023‘te sandığa gideceğini bugün yaptığı konuşma sırasında resmen açıklamıştı. Erdoğan, seçimlerin tarihinin 14 Mayıs olarak güncellenmesi kararının sebeplerinden birinin 18 Haziran’da gerçekleştirilecek olan üniversite sınav takvimiyle çakışması olduğunu belirtmişti.

THY’den Seçimlere Yönelik Yeni Uygulamalar

THY, seçimlerin tarihinin netleşmesiyle birlikte seçimlerde oy kullanmak amacıyla seyahatlerinde değişiklik isteyen yolculara bilet süresinin uzatılması, iade ve rezervasyon koşullarında ilave haklar sağlandığını duyurdu.

THY, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolculara bilet işlemleri için tanımlanan ilave haklara dair bilgilendirmede bulundu.

Duyuruya göre 10 Mart 2023 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için 7 Mayıs 2023 ila 21 Mayıs 2023 arasındaki seferlere kayıtlı tek yön veya 14 Mayıs 2023 tarihini kapsayan gidiş-dönüş seyahatleri olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcular 21 Mayıs 2023 tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla bu haklardan yararlanabilecek.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @TK_HelpDesk

Yeni seyahat tarihleri en geç 31 Mart 2024 tarihine kadar olan seferlere yapılan rezervasyon değişiklikleri aynı güzergah bölgesinde olmak koşuluyla ücretsiz yapılacak. Buna dair verilen örnek ise şu şekilde: “İstanbul-Paris biletinizi İstanbul-Amsterdam olarak değiştirebilirken, İstanbul-Paris biletinizi İstanbul-New York olarak değiştiremezsiniz.”

Duyurunun iade taleplerine değinilen kısmında; hiç kullanılmamış biletlerin kesintisiz iade yapılacağı ve kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde; biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işleminin ücretsiz yapılacağı bilgisi verildi.

Bilet süresinin uzatılması konusunda herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliğinin 31 Mart 2024 tarihine kadar uzatılabileceği bildirildi.

İlgili uygulamaların yalnızca THY ve AnadoluJet tarafından icra edilen seferlerde geçerli olacağı kaydedilen duyuruda, söz konusu işlemlerin THY satış ofislerinden, çağrı merkezinden ve web sitesindeki geri bildirim formu üzerinden talep oluşturularak yapılabileceği ifade edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın