Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY’den Depremzedelere İş İlanı! Son Başvuru Tarihi 27 Nisan

Türk Hava Yolları depremin ilk gününden bu yana vatandaşa destek olduklarını belirterek, afetzedelere yönelik iş ilanı yayımladı. Detaylar haberde...
THY’den Depremzedelere İş İlanı! Son Başvuru Tarihi 27 Nisan
HABER GİRİŞ

Türk Hava Yolları (THY) Nisan ayının başlarında depremden etkilenen vatandaşlara yönelik istihdam ilanı yayımlanmıştı. THY, depremzede vatandaşlara yönelik yeni bir iş ilanı daha yayımlandı.

THY’nin resmi sitesinde yer alan ilanda depremden etkilenen vatandaşlara kabin memuru olarak görev yapma imkanı sağladıkları bildirildi.

Yayımlanan ilanda başvuru şartları ise şu şekilde açıklandı:

“T.C. vatandaşı olmak, 01/01/1988 ile 31/12/2003 tarihleri arasında doğmuş olmak, en az lise mezunu olmak, İngilizce bilmek, Daha önce THY AO veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olan, kendisi ve/veya 1. dereceden yakını (anne, baba, kardeş, eş ya da çocuk) 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’na göre depremden etkilenen iller olarak kabul edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elâzığ Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde “afetzede” olmak”

Söz konusu ilanda fiziki koşullar ise kadınlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo ölçümleri, Türk Hava Yolları veya Türk Hava Yolları’nın belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılmaktadır.), Türk Hava Yolları Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing ve yara/yanık/leke benzeri kalıcı iz bulunmamak olarak belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Başvuruların 27.04.2023 saat 16.00’a kadar alınacağı duyuruldu.

İlan ve pozisyonlara yönelik detaylı bilgiye https://careers.turkishairlines.com/acik-pozisyonlar/ adresinden ulaşılabileceği kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın