Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY’den Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçimleri için Düzenleme

Türk Hava Yolları, 28 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri kapsamında yolculara yeni haklar tanındığını duyurdu. Detaylar haberde;
THY’den Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçimleri için Düzenleme
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk Hava Yolları (THY), 28 Mayıs 2023 seçimleri nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolculara bilet işlemleri için bazı ilave haklar tanımlandığını duyurdu. Buna göre ilgili tarihte yolculara iade ve tarih değişikliği hakkı tanındı.

THY’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri kapsamında yolculara rezervasyon tarihi değişikliği, iptal veya iade hakları tanındığı duyuruldu.

THY’den Seçim Düzenlemeleri

15 Mayıs ve öncesinde düzenlenmiş biletler için ücretsiz rezervasyon tarihi değişikliği, iptal veya iade yapılabileceği aktarılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“14 Mayıs 2023-11 Haziran 2023 (dahil) arasındaki Türkiye varışlı veya Türkiye çıkışlı seferlere kayıtlı seyahati olan, 28 Mayıs 2023 tarihini kapsayacak şekilde Türkiye varış veya çıkışlı yurt içi ve yurt dışı gidiş-dönüş seyahati olan veya 15 Mayıs 2023-28 Mayıs 2023 tarihleri arasında Türkiye varışlı seyahati olup oy kullanmak için seyahat planını 28 Mayıs 2023 tarihini kapsayacak şekilde değiştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan yolcularımız, 11 Haziran 2023 (dahil) tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla yeni seyahat tarihleri en geç 31 Mart 2024 tarihine kadar olan seferlere yapılan rezervasyon değişiklikleri, aynı güzergah bölgesinde olmak koşuluyla ücretsiz yapılacaktır.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @TK_HelpDesk

İade İşlemleri Ücretsiz Yapılacak

Hiç kullanılmamış biletlerin kesintisiz iade yapılacağına dikkat çekilen açıklamada, kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde, biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işleminin ücretsiz yapılacağı bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliğinin 31 Mart 2024 (dahil) tarihine kadar uzatılabileceği ifade edildi.

Açıklamada, biletlerinde değişiklik yapmak isteyenlerin THY satış ofislerinden, çağrı merkezinden ya da internet sitesinden işlemlerini gerçekleştirebileceği kaydedildi.

İlgili uygulamaların yalnızca Türk Hava Yolları ve AnadoluJet tarafından icra edilen seferlerde geçerli olacağı bilgisi eklendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.