Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

THYAO ve EKGYO’dan Konut Projesi! ASUZU’dan Sipariş Açıklaması

Borsa İstanbul’da işlem gören THYAO ve EKGYO ortak yürüttükleri konut projesini, ASUZU ise yurt dışından aldığı siparişi duyurdu. İşte detaylar;
THYAO ve EKGYO’dan Konut Projesi! ASUZU’dan Sipariş Açıklaması
Yorum

Türk Hava Yolları A.O. (THYAO), konut projesi geliştirme çalışmalarının başlangıcı hakkında paylaşım yaptı. Şirket yaptığı açıklamada Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (EKGYO) yüzde 50’şer hissesine sahip olduğu İstanbul’da bulunan 3,6 milyon metrekarelik arazi üzerine konut projesi geliştirme çalışmalarının başlatıldığını duyurdu.

Proje çerçevesinde etaplar halinde toplam 14.000 konut yapılmasının, EKGYO yönetiminde satışa çıkarılmasının, yapılacak konutların en az 3.000 adetinin THYAO ve iştiraklerinin çalışanlarına satılmak üzere kura hakkının Ortaklık tarafından belirleneceğinin planlandığı ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde THYAO Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet. Bolat, personeller için 14 bin konutun müjdesini vermişti.

Türk Hava Yolları gün içinde ayrıca pay geri alınımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, 26.04.2023 tarihinde Borsa İstanbul’da pay başına 128,9 TL – 130,6 TL aralığından 231.000 TL nominal değerli THYAO payları aldığını paylaştı.

Son alımlarla birlikte geri alınan payların nominal değerinin 2.715.800 TL’ye ulaştığı, ortaklık sermayesine oranının yüzde 0,196797 olduğu belirtildi.

THYAO, günlük yüzde 2 kayıpla 130 TL’den, EKGYO ise yüzde 3 düşüşle 6,2 TL’ye geriledi.

Anadolu Isuzu Otomotiv

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Anadolu Isuzu, şirket ile Romanya Distribütörü Anadolu Automobil arasında Hunedoara Belediyesi / Romanya için 26 adetlik elektrikli otobüs satış sözleşmesinin imzalandığını açıkladı. Söz konusu araçların 2023 yılı Ekim ayı sonuna kadar teslim edileceği ifade edildi.

ASUZU, günlük yüzde 3 gerileyerek 141,3 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu