Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY’den Ev Sahibi Olmayan Çalışanlarına Konut Projesi

Türk Hava Yolları, Arnavutköy'de bulunan arsasına çalışanların için konut inşasına karar verildiğini duyurdu. Projenin detayları haberin içerisinde;
THY’den Ev Sahibi Olmayan Çalışanlarına Konut Projesi
HABER GİRİŞ

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, şirketin Arnavutköy’deki arsasına çalışanları için 14 bin konutun inşasına karar verdiklerini duyurdu. Bolat açıklamasında inşa edilecek konutların özelliklerine ilişkin bilgi verdi.

Açıklamada, 2018 yılında THY’nin ortak olduğu Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile Arnavutköy’de bulunan 3,6 milyon metrekare arsanın bir kısmına 14 bin konut yapılacağı bildirildi.

Evlerin, Emlak Konut tarafından yaptırılacağı ve 2+1 dairelerin 80 metrekare, 3+1 dairelerinse 110 metrekare olacağı kaydedildi.

Yapılacak olan konut fiyatlarınınsa 2+1’ler için 2,5-3 milyon lira, 3+1’ler için 3,5-4 milyon lira civarında olacağı planlandı. Konut ödemeleri için aracı ya da finansman kurumunun olmayacağı vurgulandı.

Ödemelerin Yüzde 20’si Peşin Yapılacak

Çalışanlar için yapılacak konuların ödemelerininse yüzde 20’sinin peşin, kalanınınsa 60 ay eşit taksitle olacak şekilde THY ve Emlak Konut tarafından finanse edileceğine işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

Ahmet Bolat tarafından yapılan açıklamada planlanan konut projesinin, Ramazan Bayramı’ndan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile temelinin atılacağını söyledi.

Konut projesinden faydalanabilecekler hakkında da detay veren Bolat, “THY ve iştirak çalışanlar için 3 bin konut ayrılacak ve bu konutlara tüm 75 bin THY ailesi üyeleri talipli olabilecek. Sadece başkan veya üstü yöneticileri ile varsa birinci derece çalışan yakınları olamayacak.” dedi.

Tüm bu koşullara ek olarak bir diğer önemli koşulunsa çalışanın kendi ya da eşinin evi olmaması gerektiğini paylaştı.

Proje ile amaçlananın ev ihtiyacı olan THY çalışanlarının, İstanbul Havalimanı’na yakın bir yerde Emlak Konut kalitesinde bir ev sahibi olmalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.