Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THYAO, PGSUS ve SISE için Kredi Notu Açıklandı!

Fitch Ratings, yatırımcıların yakından takip ettiği THYAO, PGSUS ve SISE için kredi notunu açıkladı. İşte detaylar;
THYAO, PGSUS ve SISE için Kredi Notu Açıklandı!
HABER GİRİŞ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türk Hava Yolları (THYAO), Pegasus Hava Taşımacılığı (PGSUS) ile Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları (SISE) için kredi derecelendirmesini paylaştı. Kuruluş, THYAO için “B+” seviyesindeki kredi notunu teyit ederken not görünümünü “negatif”ten “durağan”a yükseltti.

THYAO, kapanışını günlük yüzde 4 düşüşle 218 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 10,3, aylık yüzde 16,8 değer kaybı görülürken yıllık artış yüzde 194 seviyesinde gerçekleşti.

Pegasus Hava Taşımacılığı

Fitch, PGSUS için uzun vadeli kredi derecelendirme notunu (IDR) “BB-“ olarak korudu ve “negatif” görünümü “durağan” olarak güncelledi.

Şirketin 19.04.2021 tarihli özel durum açıklamasına konu yurt dışında ihracı tamamlanan tahvillere ilişkin uzun vadeli kredi derecelendirme notunu BB- olarak teyit yetti.

PGSUS, günlük yüzde 5,5 gerileyerek 18 Eylül’ü 758,4 TL’den tamamladı. Hisse haftalık yüzde 10,5, aylık yüzde 20 oranında gerilerken yıllık bazda 195 oranında yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Şişecam

Borsa İstanbul’da SISE koduyla işlem gören Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları için yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notu B olarak teyit edilirken görünüm “negatif”ten “durağan”a revize edildi.

SISE, günlük yüzde 4,7 düşüşle kapanışını 51,9 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 3,6 değer kaybı, aylık yüzde 0,8 ve yıllık yüzde 95 oranında yükseliş kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.