Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THYAO 490 TL’ye Çıkar mı? 7 Şirket için Yeni Hedef Fiyat

İntegral Yatırım, 8 Ocak tarihinde 2024 için model portföyünü açıkladı. Listede THYAO, ASTOR, ALARK, ASELS, MGROS, CCOLA ve TCELL yer aldı. İşte hedef fiyatlar;
THYAO 490 TL’ye Çıkar mı? 7 Şirket için Yeni Hedef Fiyat
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, 8 Ocak tarihinde yurt dışından dev finans şirketlerinden ve kurumlarından gelen raporlardan güç alarak pozitif bir kapanış gerçekleştirdi. Son dönemlerde endeksin beklenen performansı gösterememesi bazı soru işaretlerine neden olsa da Borsa İstanbul için gelen raporlar umut vaat ediyor.

Endeks, 8 Ocak tarihli haftanın ilk işlem gününde yüzde 2,5 artışla 7818 puana yükseldi. İşlem hacmi ise önceki haftalara göre yükseldi ve 95,8 milyar lira olarak gerçekleşti. Bank of America’nın (BofA) 8 Ocak’ta Türk bankaları için al tavsiyesi vermesi, bankacılık sektörünü endeksi yukarı yönlü tetikledi. Aynı gün içerisinde Citibank’tan gelen hedef fiyat güncellemeleri de yatırımcılar tarafından yakından takip edildi.

İntegral Yatırım’dan Yeni Portföy

2023 yılının oldukça volatil geçtiğini belirten İntegral Yatırım, BIST 100 endeksini 2023 yılını yüzde 37 yükselişle kapattığını, model portföyün yılın başından bu yana yüzde 104’lük getiri sağladığını belirtti. Böylece portföyün rölatif getirisinin yüzde 49 olduğunu ifade etti.

2024 yılı model portföyün 8 Ocak açılış fiyatından 7 hisse ile başlatıldığı aktarıldı.

THYAO 490 TL’ye Çıkar mı? 7 Şirket için Yeni Hedef FiyatKaynak: İntegral Yatırım

GCM Yatırım Banner

Migros (MGROS): Model portföyde en az bir perakende sektöründen şirket olması gerektiği ifade edildi ve 2024 yılında Migros’u tercih ettiklerini ifade etti. Yüksek enflasyon ortamında şirketin fiyat esnekliğine sahip olması ve yüksek faiz ortamında şirketin avantajlı olduğu kaydedildi.

Migros için hedef fiyat 521 TL olarak açıklandı. MGROS kapanışını yüzde 2,7 artışla 354,2 TL’den yaptı.

Turkcell (TCELL): 2024 yılında telekomünikasyon sektörünün güçlü kalmasının beklendiği paylaşıldı ve Turkcell’in enflasyon ortamında ek müşteri sayısındaki artışla özel bir hikaye yarattığı belirtildi.

TCELL hisseleri için hedef fiyat 98 TL olarak belirlendi. TCELL, kapanışını yüzde 1,4 artışla 62,1 TL’den gerçekleştirdi.

Coca Cola İçecek (CCOLA): Şirketin 2023 yılında model portföyde yer aldığı ve 137 günde yüzde 41 getiri sağladığı aktarıldı. Enflasyon ortamın devamıyla birlikte artan satışların şirketi cazip hale getirdiği ifade edildi.

CCOLA için hedef fiyat 778 TL olarak belirlendi. CCOLA, kapanışını yüzde 3,2 düşüşle 502 TL’den yaptı.

Alarko Holding (ALARK): 2023 yılında olduğu gibi 2024’te de ALARK’ın portföyde yer alacağı paylaşıldı ve şirketteki hikayenin potansiyel oluşturmaya devam ettiği bildirildi. Gelecek dönemde AUF’nın kaldırılması ve elektrik tarafında gelebilecek zammın şirkete pozitif katkı sağlayacağı kaydedildi.

ALARK için hedef fiyat 150 TL olarak açıklandı. ALARK, kapanışını yüzde 1,6 artışla 92,9 TL’den yaptı.

Aselsan: Aselsan’ın nakit pozisyonundaki güçlenmeyle birlikte bakiye siparişlerinin son yılların üzerinde gerçekleşmesinin şirketin finansallarını desteklediği belirtildi. Şirketin en güçlü çeyreğinin son çeyrek olduğu ve bu dönemde tahsilat hızının yüksek olduğu ifade edildi. Özellikle teknolojide yaşanan ivmelenme ve savunma sanayi cephesinde devam eden yatırımlarla birlikte bakiye siparişlerindeki güçlü görünümün devam edebileceğinin öngörüldüğü kaydedildi.

ASELS için hedef fiyat 84 TL olarak belirlendi. ASELS hisseleri günü yüzde 0,4 artışla 47,6 TL’den tamamladı.

Astor Enerji: Sektörü itibarıyla olumlu ayrışması beklenen Astor’un çeşitli alanlarda devam eden yeni yatırımlarının katkısıyla güçlü satış performansının devam etmesinin beklendiği belirtildi.

ASTOR için hedef fiyat 167 olarak belirlendi. ASTOR, kapanışını yüzde 1 düşüşle 101,9 TL’den yaptı.

Türk Hava Yolları : 2023 yılının tamamında TAVHL taşındığına dikkat çeken İntegral Yatırım, 2024 yılında model portföye THYAO’yu eklediğini bildirdi. Filo genişletme stratejisi, artan destinasyon sayısı ve yurt dışı trafiğindeki artış eğilimiyle şirketin pozitif ayrışmasının beklendiği aktarıldı. Ayrıca güçlü turizm sezonu beklentisi ile yeni verilen uçak siparişleri ve yeni kurulan Ajet’in olası halka arzının yarattığı hikayenin THYAO’da katalizör etki yapabileceğinin düşünüldüğü vurgulandı.

THYAO için hedef fiyat 490 TL olarak belirlendi. THYAO kapanışını yüzde 1,4 artışla 242,6 TL’den gerçekleştirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın