Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY Çalışanlarına Müjde! Maaşlara Yüzde 41 Zam

Komite Başkanı Ahmet Bolat, THY çalışanlarının maaşlarına yüzde 41 oranında zam yapıldığını duyurdu. İşte detaylar;
THY Çalışanlarına Müjde! Maaşlara Yüzde 41 Zam
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, şirket çalışanlarına müjdeyi verdi. Bolat, çalışanlarının maaşlarına 2023’ün ikinci yarısı için yüzde 41 zam yapıldığını açıkladı. Zammın Türkiye Sivil Havacılık (Hava-İş) Sendikası ile yapılan toplantıların sonunda kararlaştırıldığını belirtti.

Bolat, hem çalışma arkadaşlarına hem de sendika üyelerine teşekkür ederek finansalları bozmayacak şekilde 2023’ün kalan bölümü için farklı bir formülde uzlaşıldığını söyledi. Son güncellemelerle birlikte yüzde 21 zam artışının üstüne Ağustos ve Ekim aylarında ilave birer maaş ikramiye yerine maaşlara doğrudan yüzde 41 oranında artış yapıldığını açıkladı.

Teknik Çalışanlar için Görüşülecek

Komite Başkanı Ahmet Bolat, THY teknik çalışanları için yetkili sendika yöneticileriyle bir araya geleceklerini, finansal konuda problem oluşturmayacak alternatif iyileştirmeleri görüşeceklerini bildirdi.

Diğer iştirak şirketlerinde yüzde 34 zam artışı ve Ağustos ile Ekim aylarındaki yarımşar maaş ikramiye formülünü yüzde 34 zam ve Ağustos ayında bir maaş ikramiye olacak şekilde güncellediklerini paylaştı. Yeni zammın 83 bin kişilik THY ailesine hayırlı olmasını diledi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın