Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Thodex Kurucusuna Yeni Dava: Vergi Kaçırma İddiası

Thodex’in kurucusu ve şu an da firari olan Faruk Fatih Özer aleyhine yeni bir dava daha açıldı. Detaylar geliyor…
Thodex Kurucusuna Yeni Dava: Vergi Kaçırma İddiası
Yorum

Türkiye’nin en büyük kripto para vurgunlarından biri olan Thodex olayında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Borsanın kurucusu olan Faruk Fatih Özer için yeni bir dava açıldı.

2017 yılında kurulan kripto para borsasında, o dönem vergi kaçakçılığı olduğuna dair iddianame, Savcılık tarafından düzenlendi. İddianamede verilen süre içerisinde Vergi Denetim Kuruluna belgelerin gönderilmediği ve kuvvetli suç şüphesinin bulunduğuna yer verildi.

Borsanın kurucusu olan Fatih Faruk Özer için ‘Vergi Kanununa Muhalefet’ suçundan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor. İddianamenin Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildiği bildirildi.

Binlerce Yıl Hapis Cezası İsteniyor

Firari olan Özer için ilk dava geçtiğimiz günlerde açılmıştı. 2 binden fazla müştekinin olduğu davada Özer için 3 ayrı suçtan 40 bin 562 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde borsanın avukatı Sevgi Eraslan, mağdurların zararlarının ödenmeye başlandığını ve şikayetini geri çekenlere geri ödeme yapıldığını söylemişti.

Faruk Fatih Özer için geçtiğimiz yılın Nisan ayında İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarılmıştı. Özer’in 150 milyon dolar ile Arnavutluk’a kaçtığı belirtilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%