Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Thodex’te Flaş Gelişme: Şikayetini Çekenlerin Parası Ödeniyor

Geçtiğimiz yıl büyük yankı uyandıran Thodex olayında yeni bir gelişme yaşandı. Borsanın avukatı zarara uğrayanlara geri ödeme yapacaklarını bildirdi.
Thodex’te Flaş Gelişme: Şikayetini Çekenlerin Parası Ödeniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye’deki kripto para topluluğu, geçtiğimiz yılın Nisan ayında Thodex borsasının verdiği hizmeti durdurması ile sarsılmıştı. Borsanın kurucusu Fatih Faruk Özer’in 2 milyar dolar ile yurt dışına kaçtığı belirtilmişti.

Çok sayıda kullanıcı borsada paraları kalması nedeniyle mağdur olduğunu belirtmişti. Aradan geçen bir yıl içerisinde, Thodex avukatı Sevgi Eraslan, mağdurları ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

Eraslan açıklamasında, bazı mağdurların zararlarının ödenmeye başlandığını, bu kapsamda geri ödeme yapılan bazı kişilerin şikayetlerini geri çektiğini ifade etti. Geçen zaman içerisinde MASAK raporlarını beklediklerini ifade eden Eraslan, bu kapsamda mağdur olan kişilerin zararını gidermeye başladıklarını söyledi.

Thodex avukatı açıklaması
Kaynak: Twitter

Thodex avukatı Eraslan, yaklaşık bir hafta içerisinde 373 kişiye geri ödeme yaptıklarını ve bu kişilerden zararı büyük olanların şikayetini geri çektiğini belirtti. Eraslan mağdur olan kişilerin kendilerine mail atmasını istedi ve gerekli ödemelerin yapılmaya devam edileceğini söyledi.

Thodex avukatı geri ödemelerde zararı büyük olan mağdurlara öncelik sağlayacaklarını kaydetti. Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer geçtiğimiz yıl sosyal medya hesabından, yatırımcılar ile görüşmelerde bulunmak için yurt dışına çıktığını ve kısa sürede geri döneceğini belirtmişti.

Aradan geçen zaman içerisinde Özer’in izine rastlanamadı. 400 bine yakın kullanıcının olduğu Thodex borsasında, 2 milyar doların üzerinde vurgun yapıldığı tahmin ediliyor. Özer için İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarılmıştı ve arama çalışmaları devam ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%