Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tezos, Google Cloud Üzerinde Doğrulayıcı Görevi Görecek

Google Cloud ile Tezos arasında blockchain ağında doğrulama işlemlerine yönelik ortaklık kuruldu. Detaylar şöyle…
Tezos, Google Cloud Üzerinde Doğrulayıcı Görevi Görecek
HABER GİRİŞ

Tezos Vakfı, Tezos blok zincirinde web3 uygulamalarının geliştirilmesini hızlandırmak için Google Cloud ile iş birliği yaptı. Bu ortaklık kapsamında, arama motoru devi Google’ın bulut bölümü olan Google Cloud, proof-of-stake blok zinciri Tezos’ta doğrulayıcı olarak hizmet verecek.

Ortaklık, Google Cloud’un kurumsal müşterilerinin Google’ın bulut altyapısını kullanarak Tezos blok zincirinde web3 uygulamaları geliştirmesine ve dağıtmasına olanak sağlamayı amaçlıyor. Google Cloud, Tezos ağında bir doğrulayıcı olarak hareket ederek kurumsal müşterilerinin blok zinciri geliştirmeyi desteklemesine olanak tanıyacak.

Google Cloud’da web3 mühendislik direktörü James Tromans, “Google Cloud’da, Web3 kurucuları ve geliştiricilerinin uygulamalarını yenilemeleri ve ölçeklendirmeleri için güvenli ve güvenilir bir altyapı sağlıyoruz. Google Cloud’un güvenilirliğini ve ölçeklenebilirliğini getirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Tezos’ta Web3 uygulamalarına güç sağlamak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Google’ın Blockchain’e ilgisi Sürüyor

Bu, yazılım devinin blockchain alanına ilk girişi değil. Platform geçen yılın Eylül ayında, oyun merkezli bir Ethereum yan zinciri olan Ronin ağında bir doğrulayıcı düğüm çalıştırmayı kabul etmişti.

Şirket aynı dönem BNB Chain ile Blockchain ve Web3 odaklı ortaklık duyurusunda bulunmuştu. Bu duyurulardan bir ay sonra, Ethereum geliştiricileri için bir blockchain düğüm barındırma motoru başlatılmıştı.

GCM Yatırım Banner

Duyurunun ardından Tezos’un yerel kripto para birimi XTX’de yüzde 20’nin üzerinde yükseliş meydana geldi. Dijital varlık 1.45 dolara kadar yükseldi ve an itibarıyla 1.29 dolardan işlem görüyor. 

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın