Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether Karının Bir Bölümü ile Rezervlerine Bitcoin Ekleyecek

Stablecoin ihraççısı Tether, karının yüzde 15’i ile Bitcoin alacağını açıkladı. Şirket bu yolla rezervlerini güçlendirmeyi planlıyor. Detaylar şöyle…
Tether Karının Bir Bölümü ile Rezervlerine Bitcoin Ekleyecek
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük stablecoin’ini ihraç eden Tether, rezervlerini kripto paraya kaydırıp ABD devlet borcundan uzaklaştırırken karının yüzde 15’i ile Bitcoin alacağını açıkladı. Açıklamada, Tether’in tüm Bitcoin varlıklarını kendi rezervlerinde saklayacağı belirtildi. Şirket İlk çeyreğin sonu itibariyle rezervlerinin yaklaşık yüzde 2’sini oluşturan 1,5 milyar dolarlık Bitcoin’e sahipti.

Yaklaşık yüzde 85’i nakit, nakit benzerleri ve diğer kısa vadeli mevduatlarda ve Hazine bonolarında tutuldu. Duyuru, Tether’in ilk çeyrek için 1,5 milyar dolar net kar bildirmesinden birkaç gün sonra geldi . Stablecoin ihraççısı artık düzenli olarak Bitcoin satın alacak ve varlıklarını daha da artıracak.

Tether, son on yılda etkileyici getiriler sağlaması nedeniyle Bitcoin’in harika bir yatırım seçimi olduğunu söyledi. En büyük kripto para biriminin fiyatı son on yılda yaklaşık yüzde 22.000 arttı. Bitcoin şu anda 2021 zirvesinin yaklaşık yüzde 60 altında ve 26.700 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tether CTO’su Paolo Ardoino yaptığı açıklamada, “Bitcoin’e yatırım yapma kararı, onun gücü ve potansiyeli ile destekleniyor. Bitcoin sürekli olarak dayanıklılığını kanıtladı ve önemli büyüme potansiyeline sahip uzun vadeli bir değer deposu olarak ortaya çıktı.” ifadelerini kullandı.

Ardoino, sınırlı arzı, merkezi olmayan doğası ve yaygın olarak benimsenmesinin, Bitcoin’i hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar arasında tercih edilen bir seçenek haline getirdiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin’e yaptıkları yatırımın yalnızca portföylerinin performansını artırmanın bir yolu olmadığını belirten Ardoino, yaşama şeklini yeniden şekillendirme potansiyeline sahip dönüştürücü bir teknolojiyle kendilerini aynı hizaya getirme yöntemi olduğunu ifade etti.

Tether yazım itibarıyla 82 milyar dolar piyasa değerine sahip ve en büyük stablecoin konumunda. Onu 29 milyar dolar ile USD Coin takip ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın