Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere’den Rapor: Kripto Varlıklar Kumar Olarak Ele Alınmalı

Kripto paralarla ilgili düzenlemeler devam ediyor. İngiltere’de milletvekilleri kripto varlıkların kumar olarak ele alınmasını istiyor. İşte detaylar;
İngiltere’den Rapor: Kripto Varlıklar Kumar Olarak Ele Alınmalı
HABER GİRİŞ

Son yıllarda başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın önde gelen ülkeleri kripto paralarla ilgili düzenlemeler yaparak yatırımcıların güvenini maksimum düzeye çıkarmayı hedeflediklerini vurguluyor. İngiltere Parlamentosundaki milletvekilleri, kripto paralarla ilgili dikkat çeken bir rapor hazırladı.

Komite, hazırladığı raporda sabit kripto para birimleri haricindeki diğer kripto varlıkların kumar olarak ele alınmasını istiyor. Milletvekilleri, kripto paralarla ilgili risklere dikkat çekerek bunların kara para aklama ve dolandırıcılık faaliyetlerinde sıklıkla kullanıldığını vurguladı. Ayrıca bunlarda fiyat dalgalanmaları ve değerinin sıfırlanması gibi risklerin maksimum düzeyde olduğuna dikkat çekildi.

Raporda, kripto para ticaretinin finansal bir hizmete benzemediği, daha çok kumar niteliği taşıdığı ve buna göre düzenlemeler yapılması gerektiği ifade edildi.

Tüketicilere Yönelik Riskler

Komite Başkanı Harriett Baldwin, kripto sektöründe yaşanan son olayları anımsatarak tüketicilere yönelik risklere dikkat çekti.

Baldwin, Birleşik Krallık’taki tüketicileri korumak için etkili yasalara ihtiyaç duyulduğunu, aksi taktirde tüketicilerin kriptolarda tüm birikimlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Raporda, ağırlıklı olarak riskler ele alınsa da sektörün ileriye dönük bazı fırsatlar barındırdığı da kaydedildi. Kripto para endüstrisinde kullanılan Blockchain teknolojisinin gelişmekte olan ülkelerde sınır ötesi işlemler ve ödemeler konusunda yararlı olabileceği aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.