Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether CEO’su Gelecek Yıl için Yatırım Planlarını Açıkladı

Tether CEO’su Paolo Ardoino, katıldığı bir röportajda, gelecek yıl 1 milyar dolar yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı. Ayrıntılar geliyor...
Tether CEO’su Gelecek Yıl için Yatırım Planlarını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Tether, büyük karlar elde etmek amacıyla rezervlerinin önemli bir kısmını ABD hazine bonoları ve diğer menkul kıymetlere yatırıyor. Kurumun CEO’su Paolo Ardoino, stablecoin geliştiricisi Tether’in yatırım kolunun gelecek yıl 1 milyar dolar değerinde anlaşmalar yapmayı planladığını belirtti.

Ardoino, Tether’in yatırım odağının finansal altyapı, yapay zeka ve biyoteknoloji olduğunu vurguladı. Şirket, son iki yılda bu alanlara yaklaşık 2 milyar dolar yatırım yapmış olup, bu eğilimin devam edeceğini öngörüyor. Dünyanın en büyük stablecoin’i USDT’nin ihraççısı olan Tether, elde ettiği karların bir kısmını yeni anlaşmalara yönlendirmeyi planlıyor.

Her şeyin geleneksel finansal aracıları ortadan kaldıran teknolojilere yatırım yapmakla ilgili olduğunu belirten Ardoino, Google, Amazon ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketlerine olan bağımlılığın azalmasını hedeflediklerini söyledi.

Tether’in en dikkat çeken yatırımları arasında, beyin-bilgisayar arayüzü şirketi Blackrock Neurotech’teki 200 milyon dolarlık çoğunluk hissesi ve veri bulutu sağlayıcısı Northern Data Group ile olan ortaklık bulunuyor.

CoinMarketCap verilerine göre en büyük stablecoin olan Tether’in piyasa değeri 112 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Onu 32 milyar dolar ile USD Coin (USDC) takip ediyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.