Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TESK Başkanı’ndan Zam Çıkışı: Sigara Firmaları Satışı Durdurdu

Sigara zammının yolda olduğunun öğrenmesinin ardından gözler büyük firmalara çevrildi. Boykot mesajı veren TESK Başkanı, konuyu Rekabet Kurumu’na taşıdıklarını açıkladı.
TESK Başkanı’ndan Zam Çıkışı: Sigara Firmaları Satışı Durdurdu
HABER GİRİŞ

Sigara sevkiyatlarının durma noktasına geldiği ve haziran ayından itibaren fiyatlarda artışa gidileceği haberinin paylaşılmasının ardından Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den sigara firmalarına tepki geldi.

Paylaştığı yazılı açıklamada, sigara firmalarının satışları durdurmasının anlamının esnafla vatandaşı karşı karşıya getirmek olduğunu söyleyen Palandöken şöyle konuştu:

“Sigara satışına kota koyup zammı bahane ederek esnafımıza sigara verilmiyor. Dolayısıyla vatandaşta sigara bulamıyor. Aynı zamanda sigara firmaları bunu fırsat bilip esnafın sigaradaki kar marjını da kafalarına göre düşürüyorlar.”

O Firmalar Boykot Edilecek

Palandöken, seçim sonrası gelmesi beklenen zamlara göre pozisyon alacak olan firmaların stok sorunu olmamasına rağmen seçimi bahane ederek tedarik ağını kestiği tespitini paylaştı.

TESK Başkanı, “Bu konuyu rekabet kuruluna intikal ettirdik. Sigara firmaları ile ilgili mutlaka yaptırım yapılmalı. Aksi halde kısıtlı sigara satışı yapan firmalarla ilgili sigara satmama kararı alacağız” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın