Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TESK Başkanı: Esnaf Kazanılmış Hakkın Verilmesini Bekliyor

TESK Başkanı Palandöken, Bağ-Kur’a kayıt olmamış esnafın emekli olabilmek için müjdeli haber beklediğini söyledi. Detaylar haberde...
TESK Başkanı: Esnaf Kazanılmış Hakkın Verilmesini Bekliyor
Yorum

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın sorunlarına yönelik açıklamada bulundu.

Başkan Palandöken, Meclis açıldıktan sonra ilk gündeme alınması gereken konulardan birinin 9 bin prim gününün 7 bin 200’e eşitlenmesi olduğunu söyledi.

Bununla birlikte vergi dairesine kayıt olmuş fakat Bağ-Kur’a kayıt olmamış esnafın emekli olabilmek için müjdeli haber beklediğini dile getirdi.

TESK Başkanı Palandöken, emeklilikte prim gününe takılan mağdur esnafın unutulmaması ekonomik anlamda da devletin yararına olduğunu söyledi.

Başkan Palandöken, “Kazanılmış hakkın verilmesi için esnaf bu müjdenin gerçekleşmesini bekliyor. Staj mağdurlarının staj döneminin emekliliğe sayılması, mesleki eğitimin de prestijini artırır.” açıklamasında bulundu.

Bu gelişmelerin öncesinde Temmuz ayının başında konuşan Palandöken, “Sosyal Güvenlik Kurumu; Bağ-Kur, SSK’lı ve Emekli Sandığına tabi tüm çalışanların sorunlarının birlikte çözüleceği bir yer. Yapılacak yeni düzenlemeyle norm birliği sağlanarak tüm çalışanlar eşit zamanda emekli olabilecekler.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu