Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü Vermeyecekti Karar Değişti! 24 Temmuz’da Kar Payı Geliyor

Ahlatcı Doğal Gaz, KAP'a yapılan bildirimde 2023 yılı kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararının güncellenmesi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Temettü Vermeyecekti Karar Değişti! 24 Temmuz’da Kar Payı Geliyor
HABER GİRİŞ

Kapadokya Bölgesi içinde bulunan Niğde ve Nevşehir gibi illerde 200 bine yakın aboneye doğal gaz ulaştırarak 2005 yılından bu yana hizmet sunan Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde temettü dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararının güncellenmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da AHGAZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısı için sürpriz bir karar çıktı. Daha önceki temettü dağıtılmayacağına yönelik duyuru revize edildi ve yönetim kurulunun 2024 yılında kar payı dağıtılmasına ilişkin yeni teklifi duyuruldu.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,0192307 TL, net 0,0173076 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği ifade edildi.

Kar payı dağıtım zamanı için 24 Temmuz 2024 tarihinin belirlendiği bilgisi verildi.

AHGAZ Temettü 2024 Dağıtım Teklifi Tablosu
Kaynak: KAP

Bu hususun 26 Haziran’da yapılacak olan 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

AHGAZ Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 11 Haziran Salı gününü yüzde 0,53 değer artışıyla 10.051,37 puandan tamamlarken, AHGAZ hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif yükseliş sergiledi.

Yıllık zirvesi 16,78 TL olan AHGAZ hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,6‘lık yükselişle 13,4 TL seviyesine çıkış gösterdi.

AHGAZ Hisseleri Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ahlatcı Doğal Gaz hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 1,4 ve yüzde 74 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.