Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü Verimliliği Yüksek Olan İsim Yatırımcısına Sürpriz Yaptı

Son 5 yıl temettü verimliliği ortalaması en yüksek isimlerden olan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş., kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirim paylaştı.
Temettü Verimliliği Yüksek Olan İsim Yatırımcısına Sürpriz Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada son yıllarda temettüsüyle yatırımcısını mutlu eden şirketler arasında gelen İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.’den kâr dağıtım tablosu geldi. 2021-2023 yıllarında temettü verimi en yüksek şirketler listesinde adı anılan şirket bu yıl Ocak ayında BIST temettü endeksinden çıkarıldıktan sonra bugün kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirim paylaştı.

Geçen yılki bilançosunda zarar açıklayan şirketin hissedarlarına vereceği kâr dağıtımı sınırlı oldu.

Kâr payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararını paylaşan şirket, geçen yılın kârından hisse başına brüt 0,50 TL, net 0,45 TL nakit temettü dağıtımı yapacağını kaydetti.

Alınan kararla birlikte temettü verimi son fiyata göre yüzde 1,19 olurken, temettü tarihine ilişkin net tarih bilgisi verilmedi.

İskenderun Demir ve Çelik Hisse 28.02.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son 5 yıl temettü verimliliği ortalaması yüksek olan ilk beş şirket arasında yüzde 9,14 oranıyla yer alan İskenderun Demir Çelik, metal sanayi sektörünün köklü isimlerinden olurken geçen yılı verimli geçiremedi. Borsada da kan kaybı yaşayan şirket, temettü açıklaması yaptığı günde negatif bölgede yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin ISDMR kodlu hisseleri aylık yüzde 10’un üzerinde artsa da bu haftayı düşüş eğiliminde geçirme sinyali verdi. TSİ 11.26 itibarıyla yüzde 2’nin üzerinde düşen hisseler 41,02 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın