Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü Müjdeleyen Şirketin Hedef Fiyatı Yükseldi

Geçen yılın son dönemini zararla kapatmasına rağmen yatırımcısına temettü sözü veren Mavi Giyim için hedef fiyat yine yukarı!
Temettü Müjdeleyen Şirketin Hedef Fiyatı Yükseldi
HABER GİRİŞ

Aracı kurumların paylaştığı raporlarda analistlerin “AL” tavsiyesi verdiği isimlerden olan Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. için bir hedef fiyat daha geldi. 2023 yılı 4’üncü çeyrek bilançosunu açıklayan ve son çeyrekte 392,7 milyon TL net zarara rağmen yıl genelinde toplam kârı 1,8 milyar lirayı bulan Mavi Giyim’in bilanço gelişmeleri olumlu yorumlanmaya devam ediyor.

Burgan Yatırım, Mavi Giyim için hedef fiyatını 82,0 TL’den 128,30 TL’ye çıkararak, ‘AL’ tavsiyesini yineledi.

Mavi Giyim değerlendirmesinde, markanın güçlü nakit akışı ve artan net nakit pozisyonuna atıf yapıldı. Bu yıl için 15 mağaza açılışı planlayan şirketin planının son zamanların en yüksek sayısına işaret ettiği kaydedildi.


Şirketin MAVI kodlu hisselerinde yüzde 50’nin üzerinde getiri potansiyeli beklentileri yüksek oldu.

Yakın zamanda Mavi Giyim’i model portföyüne ekleyen Gedik Yatırım, hedef fiyatını 165 TL’den 240 TL’ye çıkarmıştı. Halk Yatırım ise 178,3 TL olan hedef fiyatını 194,5 TL’ye çıkarken “AL” tavsiyesi korumuştu.

Yıllık primi yüzde 160’ı bulan MAVI, aylık yüzde 3’ün üzerinde artış yaşayarak 68 lira seviyesinden 77,7 TL’ye kadar yükseldi. Bugünü ise ekside geçiren hisseler yazım anında yüzde 1’in üzerinde düşüşle 74,1 TL’den kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.