Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Olan Hisse Kanatlanacak! Yeni Hedef 228 TL

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden finansal sonuçlarını ve temettü kararını açıklayan Mavi Giyim için hedef fiyatlar yükseldi. İşte detaylar;
Tavan Olan Hisse Kanatlanacak! Yeni Hedef 228 TL
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören ve 2023 yılı finansal sonuçlarını yatırımcılarla paylaşan Mavi Giyim (MAVI) için birçok aracı kurum hedef fiyatını güncelledi. Bilançonun hemen ardından açıklanan temettü kararı da yatırımcılar tarafından oldukça hoş karşılandı. Hissede alımlar oldukça hızlandı.

Halk Yatırım, şirketin net karının tahminlerinin hafif altında kaldığını belirtti ve bunun operasyonel karlılıktan kaynaklandığı ifade edildi. Ücret artışlarının talebi canlı tutması ve rekabet avantajları sayesinde Pazar payı kazanımlarının desteğiyle büyümenin güçlü kalmaya devam edeceği paylaşıldı.

Mavi Giyim için 12 aylık hedef fiyat 178,3 TL’den 194,5 TL’ye çıkarken “al” tavsiyesi devam etti.

Deniz Yatırım

Mavi Giyim’in enflasyon muhasebesi uygulanan verilerine göre 2023 yılında 26,2 milyar TL hasılat yaptığına dikkat çeken Deniz Yatırım, şirketin 2023 yılını beklentilerin üzerinde tamamladığını savundu.

MAVI için hedef fiyat 180,6 TL’den 228,8 TL’ye yükseldi ve “al” tavsiyesi devam etti.

GCM Yatırım Banner

Ak Yatırım

Ak Yatırım, güçlü marjlar sayesinde beklentilerin hafif üzerinde sonuçlar açıklayan ve güçlü öngörülerde bulunan Mavi’nin net karının yıllık bazda 141 oranında yükseldiğini belirtti.

Bilançonun ve beklentinin olumlu karşılandığını belirten Ak Yatırım, hisse için 218 TL hedefini korudu ve “endeks üstü getiri” tavsiyesini sürdürdü.

Alnus Yatırım

Alnus Yatırım, şirketin rakamlarını değerlendirdi ve daha önce yayımlanan uzun vadeli model portföyde MAVI için yer alan hedef fiyatın 173 TL’den 183 TL’ye yükseldiğini açıkladı. Hisse için “al” tavsiyesi “tut”a çevrildi.

Oyak Yatırım

MAVI’nın enflasyon muhasebesini içermeyen piyasa beklentileriyle karşılaştırılabilir verilerinde cironun piyasa beklentilerine paralel olduğunu açıklayan Oyak Yatırım, şirketin açıkladığı temettü veriminin yüzde 3 verime denk geldiğini paylaştı.

Aracı Kurum, MAVI hisseleri için hedef fiyatını 211 TL olarak sabit tuttu.

Bedelsiz ve Temettü

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 15 Mart tarihinde Mavi Giyim’in yüzde 100 bedelsiz sermaye artırımını onayladı.

Şirket ayrıca kar payı dağıtım kararını açıkladı ve hissedarlara pay başına net 3,8285150 TL vereceğini bildirdi.

Tavan Olan Hisse Kanatlanacak! Yeni Hedef 228 TLKaynak: Paratic Piyasalar

MAVI hisseleri 15 Mart tarihinde bilanço, temettü ve bedelsiz hikayesiyle güç kazandı. 2023 yılını 116,5 TL’den tamamlayan MAVI, 14 Mart’ta kapanışını 141,3 TL’den gerçekleştirdi. BIST 100 endeksinin 8875 puanda yatay seyrettiği süreçte MAVI yüzde 9,7 artışla 155 TL’den işlem görüyor. Hissede yıllık kazanç yüzde 196 seviyesine ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.