Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Şirketi İhaleyi Kazandı! Milyonluk Anlaşmayı İmzalayacak

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş, katıldığı ihaleyi kazandığını ve 68,9 milyon TL'lik sözleşmenin imzalanacağını duyurdu. Detaylar haberde...
Teknoloji Şirketi İhaleyi Kazandı! Milyonluk Anlaşmayı İmzalayacak
HABER GİRİŞ

2023 yılında halka arz olan teknoloji şirketi Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş katıldığı ihale hakkında açıklamada bulundu. İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ) tarafından düzenlenen ihalenin şirketi uhdesinde kaldığını bildirdi.

Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş, AYEDAŞ tarafından düzenlenen gazlı hücre & köşk standart alımı işi ihalesinde katıldığını bildirdi.

2 milyon 150 bin dolar bedelle en avantajlı teklifi verdiğini ve ihalede 1’inci olduğunu duyurdu. AYEDAŞ ihale ve sözleşme biriminin, ilgili iş için şirkete sözleşme davetinde bulunduğu, kurum ile sözleşmenin 5 iş günü içerisinde imzalanacağı bildirildi.

Bu kapsamda imzalanacak sözleşmenin güncel kurla toplam 68 milyon 669 bin 280 TL olduğu not edildi.

Ekos Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (EKOS), güne 46,72 TL’den başladı. 44,52 TL’ye kadar gerileyen hisseler ihale duyurusu ile 47 TL’ye iğne attı.

GCM Yatırım Banner

Bu yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler 44,2 TL’ye kadar geriledi. Hisseler yazım sırasında 45,68 TL’den işlem gördü.

Ocak-Şubat ayında güçlü yükselişler gösteren EKOS hisseleri Mart ayında düşüşe geçerek kapanışı 54,75 TL’den yaptı. Nisan ayına kötü başlangıç yapan hisseler 4 gündür düşüş seyrinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.