Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Hissesinde Tedbir Kararı Kalkıyor!

Borsadaki teknoloji şirketinin hisseleri üzerindeki tedbir kararı bu hafta kalkacak. İşte o hisse ve son durumu...
Teknoloji Hissesinde Tedbir Kararı Kalkıyor!
HABER GİRİŞ

Borsaya 2021 yılında katılan MİA Teknoloji A.Ş.’nin (MIATK) hisseleri son dönemlerin en çok ilgi gören hisse senetlerinden biri oldu. Borsa İstanbul A.Ş. geçen ay çeşitli hisse senetleri için Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamına MIATK hisselerini de eklemişti. Hisselerdeki tedbir kalkacak.

Mart ayının ortasında Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada MIATK paylarının 12 Mart 2024 tarihinden (seans başından) 9 Nisan 2024 tarihine (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilmeyeceği bildirilmişti.

Böylece bu haftanın ikinci gününde seans sonunda tedbir kararı kalmış oldu. Fakat bayram tatilinin araya girmesiyle tedbir kararının sona ermesi 15 Nisan’a ertenmiş oldu.

MİA Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

MIATK hisseleri tedbir kararının alındığı gün 77,20 TL’den işlem görüyordu. Tedbir kararının ardından hisseler 1 ay içinde yüzde 15’den fazla değer kaybetti. 65,45 TL’ye kadar geriledi.

Hisseler bayram tatili öncesinde 9 Nisan’da açılışı 68,35 TL’den yapmıştı. Hisseler kapanışı 65, 45 TL’den yapmıştı. MIATK hisseleri 5 haftalık düşüşün ardından bu hafta son işlem gününde yeşilleri yaktı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın