Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tekfen Holding 3 Yeni Şirket Kuruyor

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamaya göre Tekfen Holding üç şirket kurulmasına karar verdiğini bildirdi.
Tekfen Holding 3 Yeni Şirket Kuruyor

Tekfen Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada yönetim kurulundan üç şirket kurulması yönünde karar çıktığını bildirdi. Söz konusu şirketlerin unvanları Tekfen Yenilenebilir Enerji Çözümleri A.Ş., Tekfen Varlık ve Taşınmaz Yönetimi A.Ş. ve Tekfen Derince A.Ş. olarak açıklandı.

Yenilenebilir enerji çözümleri konusunda faaliyet göstermek üzere kurulacak olan Tekfen Yenilenebilir Enerji Çözümleri A.Ş. için 10 milyon TL’lik sermayenin tamamı Holding tarafından taahhüt edilecek.

Gelir getiren ve gelir getirme potansiyeli taşıyan taşınmazların yeni kurulacak olan “Tekfen Varlık ve Taşınmaz Yönetimi A.Ş.” şirketine devri için gerekli işlemlerin başlatılmasına karar verildi.

Tekfen İmalat ve Mühendislik A.Ş.’nin Derince’deki arsasının ve üzerinde yer alan fabrika binasının, kısmi bölünme yöntemiyle yeni kurulacak olan ve sermayesi Tekfen İnşaat ve Tesisat AŞ tarafından taahhüt edilecek “Tekfen Derince A.Ş.”ye aktarılması da alınan kararlar arasında yer alıyor.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu