Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tedbirleri Aşan Kuzey Boru Yeni Sözleşmelere İmza Attı

Kuzey Boru bugün KAP üzerinden duyurduğu yeni iş ilişkileriyle, şirketin büyüme hedeflerine olan güvenini bir kez daha ortaya koydu. Detaylar haberin içerisinde;
Tedbirleri Aşan Kuzey Boru Yeni Sözleşmelere İmza Attı
HABER GİRİŞ

Son dönemde yükseliş performansıyla yatırımcıların ilgisini üzerine çeken Kuzey Boru A.Ş (KBORU) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkilerini duyurdu. Şirket, 10 Şubat 2024 tarihinde toplamda 68 milyon 376 bin 19 lira 21 kuruş değerinde satış sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Toplam 68 milyon 376 bin 19 lira 21 kuruş değerinde olan “HDPE100 ve Koruge Boru” satış sözleşmelerinin, tamamının tahsil edildiğine dikkat çekildi.

Yurt içindeki projeler için yerli firmalarla imzalanan sözleşmelerin; Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi Altyapı, Sakarya-İlyaspaşa Sulama, Manisa-Alaşehir İçme Suyu Tesisi, Bingöl Genç Vahkin Mikrohavzası, Kütahya-Gediz Üzümlü Sulama Göleti gibi altyapı projelerine yönelik olduğu bildirildi.

Bahsi geçen projelerde yapım işleri ve boru alımları için 63 milyon 907 bin 42 lira 93 kuruş tutarında anlaşma yapıldığı kaydedildi.

Yurt Dışı Projeleri için Altyapı Boru Alım İşi

Yurt dışında ise Senegal, Ürdün ve Arnavutluk’taki altyapı projeleri için yerleşik firmalarla “Altyapı Boru Alım İşi” kapsamında anlaşmalar yapıldığı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu sözleşmelerin toplam değerinin 146 bin 42 dolar 59 sent olduğu, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) döviz alış kuru üzerinden 4 milyon 468 bin 976 lira 28 kuruş olarak hesaplandığına işaret edildi.

Kuzey Boru, yapılan sözleşmelerin 2022 yılı hasılatına oranının yüzde 8,68 olduğunu da vurguladı.

Yeni yılda tavan serisine başlayan Kuzey Boru paylarına, 30 Ocak’ta bir ay süreli emir paketi tedbiri gelmişti. Tedbir kararının ardından düşüşe geçen hisse, hızlı bir şekilde toparladı.

Tedbir kararına rağmen derin düşüşler yaşamayarak güçlü kalan hisse, 9 Şubat’taki kapanışını yüzde 2,07 artışla 148 liradan yaptı.

Borsada KBORU koduyla işlem gören 2023 yılının son halka arzlarından olan şirket hissesi, yatırımcısına aylık yüzde 166,91 kazanç sağladı. İşleme başladığı günden bu yana en yüksek 184,4 lirayı gören KBORU payları haftalık bazda ise yüzde 20,92 yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.