Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TEB: Deprem Bölgelerinde Seyyar Eczanelerin Sayısı Artırıldı

Ülke genelinde seferberlik ilan eden eczacılar, gönderdikleri ilaç yardımını artırdı. TEB, seyyar eczane sayısının yükseldiğini açıkladı.
TEB: Deprem Bölgelerinde Seyyar Eczanelerin Sayısı Artırıldı
HABER GİRİŞ

Deprem bölgelerinde ilaca erişim sorununun giderilmesi için 100 Milyon TL’lik seyyar eczane kuran Türk Eczacıları Birliği’nden (TEB) yeni açıklama geldi. TEB Başkanı Arman Üney, afet alanlarında kurulan tır eczane ve konteyner eczane sayısının 24’e çıktığını paylaştı.

Depremin meydana geldiği ilk günlerde 300’e yakın ilaç ve tıbbi malzeme listesi hazırlayan TEB’in ilerleyen günlerde ihtiyaçlara göre güncelleme yaptığını paylaşan Üney şöyle ifadede bulundu:

“12 Şubat Pazar günü sabah itibarıyla tır eczane ve konteyner eczane sayımız 24’e ulaştı. En kısa sürede 4 konteyner eczanemizin daha faaliyete geçmesini planlıyoruz. Bölge eczacı odalarımız ve meslektaşlarımızla birlikte ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olmuş durumdayız.”

Ülke genelindeki eczacıların ilaç ve tıbbi malzemelerin yanı sıra temel ihtiyaçlar arasında yer alan ısıtıcı, battaniye, kışlık giyecek ve çocuk giysilerini de afet alanlarına ulaştırdığını aktardı.

Söz konusu yardımların özel kargo firmasıyla ücretsiz olarak tesliminin sağladığını söyleyerek, 50 ton kapasiteli kargo uçağının da dün İstanbul’dan Malatya’ya ulaştığını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Yardımların Ulaşması için 2. Uçağa İhtiyaç Var

Yardım seferberliğinde ulaşım anlamında hala eksikliklerin olduğunu açıklayan TEB Başkanı şöyle söyledi:

“Meslektaşlarımızın gönderdiği yardımlar öyle yoğun oldu ki geride kalan diğer yardım malzemeleri için ikinci bir uçağa daha ihtiyaç doğdu. Onu da en kısa sürede bölgeye göndererek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Meslektaşlarımıza verdikleri katkılardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.” (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.