Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eczacılar Birleşti: 100 Milyon TL’lik Seyyar Eczane Kuruldu

Eczacılar, ilaca ulaşım sorunu yaşayan depremzedeler için ülke genelinde seferberlik etti. Afet alanlarına seyyar eczaneler konuşlandırıldı.
Eczacılar Birleşti: 100 Milyon TL’lik Seyyar Eczane Kuruldu
HABER GİRİŞ

Deprem bölgelerinde ilaca erişim sorunu yaşayan vatandaşlar için Türk Eczacıları Birliği (TEB) harekete geçti. Depremzedeler için seferber olan TEB, 300’e yakın ilaç ve tıbbi malzeme listesi hazırladı.

TEB’in Twitter hesabından yapılan açıklamada, depremzedelerin ilaç ve tıbbi malzeme temini için afet alanlarına tır eczane ve konteyner eczanelerin konuşlandırıldığı söylendi.

24 saat kesintisiz hizmet veren seyyar eczanelerde ilaç ve tıbbi malzemelerin depremzedelere ücretsiz olarak sunulacağı aktarıldı.

TEB Twitter Açıklama
Kaynak: Twitter

100 Milyon TL Değerinde Yardım Yapıldı

Tüm Ecza Kooperatifleri Birliği Başkanı Sait Yücel, Türkiye genelindeki eczacıların yaptığı yardımlara ilişkin açıklama yaptı.

Ülke genelinde 100 milyon TL değerinde yardım yapıldığını söyleyen Yücel, İstanbul’daki 5 bin 700 eczacının 20 milyon TL’lik yardımda bulunduğunu paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Toplanan parayla seyyar eczaneler için depolardan ve üretici firmalardan ilaçlar alındığını söyledi.

Organizasyonun TEB tarafından yapıldığının altını çizen Yücel, seyyar eczanelerde bulunan ilaçlara ilişkin şöyle bilgi verdi:

“Öncelikle ağrı kesiciler, ateş düşürücü şuruplar, antibiyotikler ve alerjiye karşı ampuller, vitamin ve akut birtakım hastalıklarda kullanılan ilaçları temin ederek gönderiyoruz. Bunlar eczanelerin bize yaptığı yardımın bedellerine bağlı olarak kooperatifimizi her eczaneye ayrı ayrı fatura ederek yapılıyor ama ilaçlar belli bir yerde toparlanıyor ve bunlar her gün hazırlanarak tırlarla birlikte gerek Adıyaman’daki gezici eczaneye gerekse Malatya’daki üç çadır eczaneye aktarılıyor.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.