Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TCMB’nin TL Depo Alım İhalesine Ne Kadar Teklif Geldi?

21 Aralık tarihinde düzenleneceği açıklanan Türk Lirası Depo Alım ihalesi kapsamında 25 Aralık tarihindeki ihaleye verilen teklif tutarı açıklandı. İşte detaylar;
TCMB’nin TL Depo Alım İhalesine Ne Kadar Teklif Geldi?
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 21 Aralık tarihinde Türk Lirası Depo Alım İhaleleri düzenleyeceğine yönelik bir basın duyurusu paylaşmıştı. Banka, para politikası hedefleri çerçevesinde para arzı ile likiditenin etkin bir şekilde düzenlenmesi için açık piyasa işlemlerinin düzenlendiğini bildirmişti.

TCMB’nin 25 Aralık tarihinde açılan 80 milyar liralık TL depo alım ihalesinde gerçekleşen tutar 79 milyar 999 milyon 900 bin lira olurken ihaleye 101 milyar 953 milyon liralık teklif geldi.

Düzenlenen ihalede minimum faiz oranı yüzde 41,99, maksimum faiz oranı yüzde 42,39, ortalama faiz oranı yüzde 42,18 olarak ilan edildi.

Türk lirası depo alım ihalesi, Merkez Bankasının TL likidite fazlalığını giderme konusundaki etkinliğini artırmak amacıyla bankalardan ihale yöntemi ile Türk lirası depo alma işlemleri kapsamında düzenleniyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.