Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TCMB’den Ödeme Hizmeti Sağlayıcıları Yönetmeliğinde Değişiklik

Merkez Bankası, Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ ile Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para İhracı ile Ödeme Hizmeti Sağlayıcıları Hakkında Yönetmeliğin bazı fıkralarını değiştirdi.
TCMB’den Ödeme Hizmeti Sağlayıcıları Yönetmeliğinde Değişiklik
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para İhracı İle Ödeme Hizmeti Sağlayıcıları Hakkında Yönetmelik ve ilgili tebliğde değişiklik yaptı.

27 Haziran 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe göre 1 Aralık 2021 tarihli ve 31676 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para İhracı ile Ödeme Hizmeti Sağlayıcıları Hakkında Yönetmeliğin geçici birinci maddesinin birinci, beşinci, dokuzuncu, on birinci, on yedinci ve on sekizinci fıkralarında yer alan “30 Haziran 2023 tarihine kadar” ibareleri “30 Eylül 2023 tarihine kadar” şeklinde değiştirildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı tarafından yürütülen yönetmeliğin, yayımlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girdiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.