Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TCMB ile Dünyanın En Büyük Yatırım Fonları Bir Araya Geliyor

TCMB Başkanı, büyüklüğü 50 trilyon doları bulan dünyanın en büyük yatırım fonlarının üst düzey temsilcileriyle Yatırım Günü'nde bir araya gelecek. Detaylar;
TCMB ile Dünyanın En Büyük Yatırım Fonları Bir Araya Geliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Kasım 2023’te duyurusu gerçekleştirilen “Yatırımcı Günleri“nin ilki, 11 Ocak 2024 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde gerçekleştirilecek.

TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, etkinlikte uluslararası yatırımcılarla buluşacak. Yatırımcı Günleri kapsamında büyüklüğü 50 trilyon dolara varan dünyanın en büyük yatırım fonlarından 200’ü aşkın üst düzey temsilci ile bir araya gelineceği belirtiliyor.

Etkinlik boyunca enflasyon, para politikası, finansal piyasalar ve bankacılık gibi konularda kapsamlı sunumlar yapılırken katılımcılardan gelen teknik sorular da yanıtlanacak.

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, sizleri Türk yetkililer ve yatırımcılar ile görüşeceğiniz bir güne davet ediyor” ifadeleriyle davetlilere duyurusu yapılan etkinlik TCMB Başkanı Erkan’ın “Para Politikası ve Enflasyon Görünümü” başlıklı sunumuyla başlayacak.

Türk Varlıklarına İlişkin Yatırımcı Görüşleri Paneli’nin yanı sıra döviz rezervleri stratejisi, bankacılık sektörü ve makroihtiyati çerçeve başlıklı çeşitli oturumlar düzenlenecek.

GCM Yatırım Banner

Toplantıya, büyüklüğü 50 trilyon doları bulan dünyanın en büyük yatırım fonlarından çok sayıda üst düzey temsilcinin katılımı beklenirken özellikle Blackrock, Vanguard, Fidelity, UBS, Morgan Stanley, JP Morgan, Goldman Sachs ve PIMCO gibi kurumsal şirketler dikkat çekiyor.

TCMB için Bir İlk Anlamı Taşıyor

2024 yılında başlayacak Yatırımcı Günleri aynı zamanda TCMB için bir ilke işaret ediyor. Bu toplantılar, geçmiş yıllarda yatırımcı, ekonomist ve analistlerle teknik içerikli olarak düzenlenirken bu kez daha geniş kapsamlı bir formatla ilk kez düzenlenmiş olacak.

Öte yandan “Yatırımcı Günleri”nin ikincisinin ise yine 2024 yılı içinde bu kez Türkiye’de gerçekleştirilmesi planlanıyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.