Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TBMM’nin Açılış Tarihi Ertelendi

AKP Grup Başkanvekili Elitaş, milletvekillerinin büyük çoğunluğunun deprem bölgesinde olduğu için Meclis açılışının ertelendiğini duyurdu. İşte detaylar;
TBMM’nin Açılış Tarihi Ertelendi
HABER GİRİŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) iki günlük tatil kararı, 15 Şubat tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Söz konusu karara göre 21 Şubat Salı günü çalışmalarına başlayacaktı. Bugün Elitaş resmi Twitter hesabından Meclis’in açılış tarihinin ertelendiğini duyurdu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından alınan kararın uzatıldığını Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş açıkladı.

TBMM Çalışmalarına 28 Şubat’ta Başlayacak

Elitaş’ın sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, milletvekillerinin büyük bir çoğunluğunun deprem bölgesinde olduğunu vurguladı.

Bu sebepten TBMM çalışmalarının, siyasi partilerin mutabakatı ile 28 Şubat 2023 tarihine kadar ara verilmesinin kararlaştırıldığına dikkat çekti.

AKP Grup Başkanvekili Elitaş, “Geçmiş olsun Türkiyem.” ifadeleri ile duyurusunu noktaladı.

GCM Yatırım Banner

Meclis Çalışmalarına İlk Ara Verilme Kararı 14 Şubat’ta Alınmıştı

TBMM çalışmalarına ara vermesine dair karar 14 Şubat’ta alınarak, 15 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayımlanmış ve yürürlüğe girmişti.

Meclis’in 15 Şubat 2023 gününden itibaren çalışmalarına ara verilirken, kararda afet bölgesindeki memurlara ilişkin genelge gibi başka önemli maddeler de yer almıştı.

15 Şubat’taki Resmi Gazete sayısına göre idari izinli sayılan kamu çalışanlarının, görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacağı kaydedilmişti. Ayrıca çalışanların mali, sosyal hak ve yardımlarıyla diğer özlük haklarının da saklı tutulacağı yer almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.