Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Oldu: El Sıkışacağız

584 milletvekilinin oy kullandığı 3. turun sonunda yeni TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş oldu. İşte detaylar;
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Oldu: El Sıkışacağız
Yorum

TBMM Başkanlığı seçimlerinin üçüncü turunda 321 oy alan Ak Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 30. başkanı oldu. Genel Kurul’da gerçekleşen üçüncü turda toplam 584 milletvekili oy kullandı.

Kurtulmuş, 301 milletvekilinden oy alarak salt çoğunluğu sağlamayı başardı. Kürsüye çıkarak açıklamalarda bulunan yeni TBMM Başkanı, gündelik hesapların üzerinde durmayacaklarını belirtti ve farklı partilerin yer aldığı Meclisin demokrasi açısından zenginlik olduğunu belirtti.

Her alanda herkesin sözlerini dile getireceklerini, yumruk sıkmadan el sıkışacaklarını aktardı. Türk milletinin 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde cumhurbaşkanlığı sistemine bir kez daha onay verdiğini söyledi.

“Çetin ve Önemli Meseleler”

Kurtulmuş, Meclis Başkanlığı görevini bütün siyasi partilerle diyalog içerisinde sürdüreceğini, önlerinde kendilerini bekleyen son derece çetin ve önemli meseleler olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin darbe izlerini taşıyan anayasadan kurtulması gerektiğini, milletin beklentisinin yeni bir anayasa ile Türkiye’nin önünün açılması olduğunu ifade etti.

85 milyonun emrinde olacaklarını belirten Kurtulmuş, TBMM için seferber olacaklarını sözlerine ekledi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu