Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TBB Başkanı Alpaslan Çakar: Şimşek ile Görüşmemiz Yapıcı Oldu

Şimşek ile bir araya gelen Çakar, ekonomik politikalara destek vereceklerini söyledi ve görüşmenin yapıcı geçtiğini paylaştı. İşte detaylar;
TBB Başkanı Alpaslan Çakar: Şimşek ile Görüşmemiz Yapıcı Oldu
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz saatlerde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile bir görüşme gerçekleştiren Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Alpaslan Çakar, ikili arasındaki temaslara dair açıklamalarda bulundu. Çakar, görüşmenin oldukça yapıcı geçtiğini vurguladı ve finans sektörünün yapısının çok güçlü olduğunu söyledi.

Ekonomik politikalara destek vereceklerini belirtti ve hükümetin kurulalı henüz 10 gün olduğuna dikkat çekti. Şimşek’in ilk görüşmelerden bir tanesini Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu ile yaptığını aktardı.

Belli periyotlarla bankalarla, otoritelerle, Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ile benzer toplantılar yaptıklarını ifade eden Çakar, bugün iletişime açık ve samimi bir diyalog kurduklarını paylaştı.

Toplantıda bankacılık sektörünün aktifine ve pasifine yönelik olarak her konunun tartışıldığını ve notların alındığını kaydetti. Büyümenin finansmanında bankacılık sektörünün amiral gemisi olduğunu bildiklerini vurguladı. Bu sebepten iş birliğinin kritik önem taşıdığını bildirdi.

Bakan Şimşek de toplantının ardından açıklama yapmıştı. Şimşek finans sektörü, sendikalar ve bütün kesimlerle istişare edeceklerini söylemişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.