Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Şimşek Bankacılarla Buluştu: Bütün Kesimlerle İstişare Edeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Bankalar Birliği üyesi bankaların yöneticileri ile buluşmasının ardından açıklamalarda bulundu.
Bakan Şimşek Bankacılarla Buluştu: Bütün Kesimlerle İstişare Edeceğiz
Son Güncelleme: 
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) yönetimiyle, birliğin Akmerkez’deki merkezinde bir araya geldi. Bakan Şimşek görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık 3 saat süren görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Şimşek, “Bu dönemde, yeni program çalışmaları çerçevesinde toplumun bütün kesimleriyle, iş alemi ile de, finans sektörü ile de, sendikalarımızla da, bütün kesimlerle istişare edeceğiz.” diye konuştu.

Şimşek sözlerinin devamında, “İnşallah ülkemizin yatırım, ihracat, üretim, istihdam noktasında güçlü bir şekilde, toplumda refah artışını sağlayacak bir modelle yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Bugün gerçekleşen toplantının istişare üzerine olduğunu belirten Bakan Şimşek, Türkiye ekonomisini ve bankacılık sektörüne dair değerlendirmeler yaptıklarını söyledi.

Bakan Şimşek sözlerinin sonunda, “İlginiz için teşekkür ediyorum. Doğrusu bu kadar ilgi olacağını (basının toplantıya ilgisi) beklemiyordum. Bu aşamada söyleyeceklerim bunlar.” ifadelerine yer verdi. Bakan Şimşek, TBB yöneticileri ile görüşmesinin öncesinde, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) yönetimiyle bir araya geldi.

Görüşme, TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısı öncesi Sabancı Center’da yapılan görüşme basına kapalı gerçekleştirildi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu