Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavana Çıkan Hisseler için MKK Duyurusu Geldi

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri için hak kullanım işlemlerine ilişkin Merkezi Kayıt Kuruluşu duyurusu paylaşıldı.
Tavana Çıkan Hisseler için MKK Duyurusu Geldi
HABER GİRİŞ

Aracı kurumların “AL” tavsiyesi verdiği ve hedef fiyatını yukarı çektiği Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri (MAVI) için Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.’den duyuru geldi.

Hak kullanım işlemlerine dair Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan MKK duyurusunda, Mavi Giyim’in 19 Mart 2024 tarihinde başlayan yüzde 100 oranındaki bedelsiz sermaye artırım işleminde sonuç aktarıldı.

Açıklamada,  “Bedelsiz sermaye artırım işleminde, kaydileşmiş pay senetlerinin artırım karşılıkları ilgili üyelerin müşteri alt  hesaplarına 21.03.2024 tarihinde alacak kaydedilmiştir” denildi.

Şirketin MAVI kodlu hisseleri bugün yüzleri güldürdü. Dün kapanışı düşüşle 74,5 liradan yaptıktan sonra bugüne yükselişle 75,45 liradan başlayan hisseler ilerleyen saatlerde tavana çıktı.

Tavanda 81,90 TL’den işlem gören MAVI’nın son yükselişiyle birlikte haftalık ve aylık artışı yüzde 15’in üzerinde olurken, yıllık primi yüzde 210’u gördü.

GCM Yatırım Banner

Hisseler için beklentiler de yüksek oldu. Gedik Yatırım, hedef fiyatı 165 TL’den 240 TL’ye, Halk Yatırım 178,3 TL’den 194,5 TL’ye, Burgan Yatırım ise 82,0 TL’den 128,30 TL’ye çıkarmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.