Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tavan Bozduktan Sonra Sessiz Kalan Enerji Devinden Yeni Hamle

Ağustos ayında halka arz olan ve tavan serisi bıçak gibi kesilen İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’den birleşme işlemlerine dair açıklama geldi. Detaylar haberde;
Tavan Bozduktan Sonra Sessiz Kalan Enerji Devinden Yeni Hamle
HABER GİRİŞ

Ağustos ayının ilk haftasında halka arz furyasına katılarak Borsa İstanbul’a giriş yapan İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’den birleşme işlemlerine ilişkin bildirim geldi. Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, İzdemir Enerji’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı bulunan İzdemir Solar Enerji A.Ş.’yi “devralmak suretiyle kolaylaştırılmış usulde birleşme” işlemlerinin tamamlandığı duyuruldu.

Açıklamada, “İşlem Türk Ticaret Kanunu’na uygun olarak 21/11/2023 tarihinde tescil edilerek 23/11/2023 tarih ve 10964 sayılı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde ilan edilmiştir. Bu birleşme işlemi sonucunda İzdemir Solar Enerji A.Ş., Türk Ticaret Kanunu ilgili hükümleri gereği infisah etmiş bulunmaktadır” denildi.

İzdemir Hisse 23-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada IZENR koduyla 16 Ağustos’ta işlem görmeye başlayan şirket hisseleri, 19,00 TL’den halka arz edildikten sonra başarılı bir tavan serisi yaşamıştı.

Halka arzına tarihi düzeyde yüksek katılım gören ve 14 güne yayılan tavan serisinden sonra taban yaşayan hisseler 32 lira seviyesine kadar geri çekilmişti.

Kasım ayı raporunda, MSCI Global Small Cap Endeksi kapsamına dahil edilen şirket hisseleri son günlerde ılımlı yükselişiyle 32-40 lira bandında hareketini sürdürdü. Yazım anında yüzde 1’in altındaki artışıyla yeşil mumlara tutunmaya çalışan IZENR, TSİ 12.00 itibarıyla 36,5 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.