Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TARKM’e Tedbir Geldi! MIATK’den PTT ile İş Birliği

KAP üzerinden yapılan açıklamalarda ELITE ve TARKM’e tedbir getirildiği duyuruldu. MIATK yeni iş birliğini paylaştı. İşte detaylar;
TARKM’e Tedbir Geldi! MIATK’den PTT ile İş Birliği
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada Elite Naturel (ELITE) ve Tarkim Bitki Koruma (TARKM) için tedbir kararı alındığını duyurdu. Kararın Sermaye Piyasası kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi çerçevesinde verildiği belirtildi.

Duyuruda, ELITE ve TARKM paylarında 22.09.2023 tarihli işlemlerden 20.10.2023 tarihli işlemlere kadar brüt takas uygulanacağı paylaşıldı. Söz konusu paylarda halihazırda uygulanmakta olan ve önceki aşamalarda tanımlanan tedbirlerin devam edeceği ifade edildi.

5 – 6 Eylül tarihlerinde 107,50 TL üzerinden halka arz olan TARKM, Borsa İstanbul’da 12 Eylül’de işlem görmeye başladı. Hisse 21 Eylül’e kadar tavandan işlem gördü ve 230 TL’ye kadar yükseldi. TARKM hisselerinde haftalık kazanç yüzde 77 seviyesinde.

13 Eylül’de 36,2 TL’den yükselişe başlayan ELITE, 21 Eylül’de 63,6 TL düzeyine kadar çıktı ve bugün gelen satışlarla 52,5 TL’ye indi. Hissede haftalık yüzde 45, aylık yüzde 86 ve yıllık yüzde 451 oranında değer artışı görüldü.

Mia Teknoloji

Borsa İstanbul’da MIATK koduyla işlem gören Mia Teknoloji A.Ş, 21 Eylül’de KAP üzerinden yaptığı açıklamada bağlı ortaklığı Tripy Mobility Teknoloji’nin PTT Bilgi Teknolojileri ile yaptığı iş birliğini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Tripy ve PTT arasında yerli ve milli bir platform olan TRota uygulamasına Tripy’nin entegre edilerek hizmet sağlayıcısı konumunda olacağı bir iş birliği protokolünün imzalandığı belirtildi. Bu adım ile TRota uygulaması ile Tripy bünyesindeki elektrikli bisiklet ve araçların kiralanmasının mümkün olacağı kaydedildi.

PTT Bilgi Teknolojileri tarafından gerçekleştirilen TRota’nın şehirlerarası ve şehir içi toplu taşıma, taksi çağırma, araba paylaşımı, bisiklet paylaşımı ve e-skuter paylaşımı dahil olmak üzere çeşitli ulaşım modlarını tek bir uygulamada kullanıcılara sunacağı aktarıldı.

MIATK, günlük yüzde 8 artışla 658 TL’ye yükseldi. Hissede haftalık yüzde 50, aylık yüzde 200 ve yıllık yüzde 1128 düzeyinde artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.